wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Patronem Damian Zieliński

Kolarstwo. Patronem Damian Zieliński

Kolarstwo. Patronem Damian Zieliński
Data publikacji: 2016-06-30 15:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-06 16:24
Wywietleń: 1572 141310

GK Piast Szczecin i Miasto Szczecin zapraszają w najbliższą sobotę i niedzielę na tor kolarski w Szczecinie na zawody Pucharu Polski. Przez dwa dni rywalizować będą najlepsi polscy juniorzy i juniorki młodsze w czterech konkurencjach: omnium, sprincie, keirinie oraz na 2000 metrów. Sprint i keirin to bardzo widowiskowe i pełne emocji konkurencje.

W zawodach weźmie udział około 70 zawodników z ponad 15 polskich klubów. Wystąpi m. in. ubiegłoroczny srebrny medalista w keirinie - Oskar Filipczak. Młodzież rywalizuje o punkty, które pomogą zakwalifikować się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli odpowiednika mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Dla najlepszego sprintera zawodów, czołowy kolarz Piasta Damian Zieliński, ufundował specjalną nagrodę.

- Pamiętam jak sam kiedyś zaczynałem mając 15 lat w Szczecinie na tym torze i jak ważni dla mnie byli ci, którzy kolarskie marzenia już spełniali rywalizując w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata czy na igrzyskach olimpijskich - powiedział D. Zieliński. - Dziś spełniam dawne marzenia i chcę, by ci młodzi zawodnicy też kiedyś je spełnili, najlepiej w sprincie na torze.

Organizatorzy serdecznie zapraszamy też wszystkich kibiców, dla których mają niespodziankę. Grupa lub osoba, która wymyśli najlepsze hasło reklamowe wspierające Damiana Zielińskiego na igrzyskach w Rio i kartkę opatrzoną numerem telefonu i wspomnianym hasłem, wrzuci do skrzynki przy wieżyczce sędziowskiej, wygra indywidualny trening na torze z D. Zielińskim.

Początek zawodów w sobotę od godz. 9, a od godz.15 druga seria (sprinty i omnium), zaś w niedzielę także od godz.9 (keirin i omnium). ©℗

(mij)

Komentarze

kolarz ammmmator
I sąd Zielińskiego uniewinnił więc ani dnia dyskwalifikacji nie było.
2017-06-06 16:01:01
kolarz amator
Dwóch zawodników - Damian Zieliński i Daniel Czajkowski ukaranych zostało dyskwalifikacjami przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Kolarskiego za wykroczenia dopingowe - poinformował PZKol. Sprawa torowca Damiana Zielińskiego (Gryf Szczecin), była rozpatrywana ponownie i dotyczyła próby manipulacji medycznej podczas badania antydopingowego. Komisja Dyscyplinarna, zgodnie z zaleceniem UCI (podjęta próba manipulowania jest równoznaczna z wynikiem pozytywnym badania antydopingowego - artykuł 2.2 Światowego Kodeksu Antydopingowego oraz art. 15.5 Przepisów Antydopingowych UCI i PZKol) ukarała zawodnika dwuletnią dyskwalifikacją w terminie od 10.03.2008 roku do 9.03.2010 r.
2016-06-30 16:28:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy