Sobota, 27 lipca 2024 r.

Ju-jitsu. Złoty Bagiński, srebrna drużyna

Data publikacji: 04 czerwca 2018 r. 16:15
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2018 r. 07:49

W nowej Arenie Gliwice odbyły się mistrzostwa Europy w ju jitsu, w których startowało 322 uczestników z 22 państw, a 40-osobowa reprezentacja Polski wygrała klasyfikację krajów, zdobywając aż 19 medali (7 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych).

W konkurencji ne-waza (walki parterowe) do 94 kg złoty medal wywalczył szczecinianin Piotr Bagiński (Berserker’s Team). W kończących imprezę prestiżowych zawodach drużynowych Polacy pokonali Austrię oraz Belgię i dopiero w finale ulegli Francuzom, zdobywając srebrny medal. W srebrnej ekipie walczył kolega klubowy Bagińskiego - Mateusz Rębecki, który jest także znanym zawodnikiem MMA. ©℗