środa, 03 marca 2021r.

„Lasery” z Centrum wygrywają w Greifswaldzie

Data publikacji: 2016-06-01 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
„Lasery” z Centrum wygrywają w Greifswaldzie
 

Dużym sukcesem naszych zawodników z Centrum Żeglarskiego zakończyły się zawody o mistrzostwo Meklemburgii-Vorpommeren rozgrywane w Greifswaldzie. Żeglarze z Centrum pod wodzą Tomasza Franczaka startowali w klasach „Laser” od największego „Standarda” przez „Radiala” i „4,7”.

Zawody rozgrywano na tamtejszym zalewie łączącym się z Bałtykiem i przez to występuje tam stosunkowo duża fala i silny wiatr, który szczególnie pierwszego dnia dał się żeglarzom mocno we znaki. Ostatecznie po sześciu wyścigach bezapelacyjnym zwycięzcą w klasie „Standard”, wygrywając wszystkie wyścigi, został Michał Maciaszczyk. Z kolei Aleksander Pikuła zajął trzecie miejsce, a w pierwszej dziesiątce znaleźli się również Rafał Siudy i Jędrzej Bering.

Nieco gorzej powiodło się żeglarzom w mniejszych „Laserach” - „Radialach” Szymon Pawlik był piąty, Kacper Król - 8, Katarzyna Król - 10. i Weronika Szyda - 11. W najmniejszych „Laserach” - 4,7 Daniel Smoliński był drugi, Mateusz Szymczak - trzeci, Dominik Wałaszek - siódmy, a Sebastian Wałaszek - ósmy.

Warto dodać, że są to następcy naszych olimpijczyków Doroty Skrzypulec (klasa „470”) i przede wszystkim Kacpra Zimińskiego startującego w tej samej klasie co młodzi żeglarze. Oboje nasi olimpijczycy trenują już przed olimpiadą w Brazylii. (Ag)

Fot. Michał Maciaszczyk

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ