czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Jiu-Jitsu. Garść medali juniorów i młodzieżowców

Jiu-Jitsu. Garść medali juniorów i młodzieżowców

Jiu-Jitsu. Garść medali juniorów i młodzieżowców
Data publikacji: 2016-02-19 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-19 17:47
Wywietleń: 1823 120700

Doskonale spisali się młodzi zawodnicy z naszego województwa na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Jiu-Jitsu ne-waza w Mysłowicach. Dzięki medalom tam zdobytym można było otrzymać kwalifikację do kadry narodowej.

Nasze województwo na turnieju reprezentowali zawodnicy z Berserkers Teamu oraz Koch Jiu Jitsu Teamu. Zgodnie z przypuszczeniami wrócili z garścią medali. Startowali zarówno  młodzieżowcy jak i juniorzy młodsi.

W szczecińskim Berserkers Teamie mówią, że są bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych przez młodych wojowników. Nikodem Bączkowski wywalczył złoto, Gabriela Bączkowska srebro, a Daniel Karaczun i Wiktoria Zarychta dorzucili po brązowym medalu. - Zarówno młodzicy jak i juniorzy dobrze walczyli. Podia jak najbardziej zasłużone. Ważna jest także kwalifikacja do kadry - mówią berserkerzy.

Zawodnicy reprezentujący Koch Jiu Jitsu Team spisali się świetnie. Alex Koch, Oskar Szczepaniak, Aleksander Litwiński oraz Dominik Mazur z Polic wrócili ze złotymi medalami, a Michał Emche dorzucił brąz. Alex wygrał wszystkie swoje cztery walki przed czasem i został uznany za zawodnika turnieju.

- Jesteśmy zadowoleni z tych sukcesów. Ważne, że drużynowo udało się nam wywalczyć drugie miejsce - mówi „Kurierowi” Jarosław Koch, główny trener klubu.

A jak wrażenia zawodników po turnieju? Mówią, że przeciwnicy byli mocni, a sam turniej został porządnie zorganizowany. Dominik Mazur miał okazję wystartować w tych zawodach po raz pierwszy i uważa je za jedne z lepszych w jakich brał udział. D. Mazur jest zawodnikiem Energy Gold Team Police, gdzie trenuje pod okiem ojca Adriana Mazura, ale na zawodach reprezentował Koch Team, w którym ćwiczy przygotowując się do zawodów.

- Miałem łącznie cztery walki. Pierwszą wygrałem przez duszenie w 13 sekund, drugą wygrałem na punkty 10-0, trzecią znowu przez duszenie, a w finale wygrałem na punkty 6-0. Dzięki tym zawodom zakwalifikowałem się do kadry jiu jitsu ne waza - nie kryje zadowolenia D. Mazur.

BaT

Na zdj.: Zawodnicy z Koch Jiu Jitsu Team

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy