środa, 23 września 2020.
Strona główna > Sport > Jest budynek, wkrótce trawa

Jest budynek, wkrótce trawa

Jest budynek, wkrótce trawa
Data publikacji: 2020-01-22 17:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-24 09:01
Wywietleń: 1449 439239

Podczas spotkań rundy jesiennej, gdy piłkarki Olimpii Szczecin rozgrywały swe mecze Ekstraligi, a piłkarze szczecińskiej Stali w Klasie Okręgowej, jedna z trybun stadionu (od strony ul. Axentowicza) była wyłączona z eksploatacji. Gdy w tym tygodniu odwiedziliśmy ten obiekt, na drugiej trybunie demontowane były ławki. Czyżby miało dojść do niezapowiedzianej przedwczesnej likwidacji obiektu? Postanowiliśmy zapytać w Centrum Informacji Miasta UM Szczecin.

- Nie ma mowy o likwidacji - uspokoił nas Dariusz Sadowski z CIM UM Szczecin. - Na „starej” części obiektu prowadzone są prace konserwatorskie, których celem już zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa użytkownikom. Stare zmurszałe ławki wymienione zostaną na nowe, wygodniejsze i bezpieczne.

Rozmawiając o „starej" części obiektu, nie omieszkaliśmy też zapytać o część „nową", czyli budowany po drugiej stronie ul. Biskupa Bandurskiego nowoczesny kompleks piłkarski.

- Inwestycja realizowana na zlecenie MOSRiR-u przy ulicy Bandurskiego przebiega zgodnie z planem - poinformował nas D. Sadowski. - Pełnowymiarowe boisko trawiaste jest już prawie gotowe i wykładana jest ostatnia warstwa wegetacyjna, na której pojawi się trawa. Oznacza to, że na tym obszarze wszelkie prace związane z instalacją złączy i drenażem zostały już zakończone. Natomiast budynek szatniowo-socjalny znajduje się już w stanie surowym zamkniętym, a zatem pozostało tynkowanie ścian wewnętrznych. W dalszej kolejności realizowane będą prace związane z pozostałymi boiskami, czyli pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią oraz małym trawiastym boisku treningowe. W kolejnych planach jest zagospodarowanie terenu i wykonanie parkingu. ©℗

(mij)

Fot. UM Szczecin

 

Jest budynek, wkrótce trawa

Komentarze

Skejt
Łezka się w oku kręci... i radość serce rozpiera... ale żużel - historyczny żużel odchodzi w zapomnienie... boisko na którym trenowanie i granie ligowych meczów w rundzie zimowo-jesiennej było obowiązkowe - wtedy trzeba było oszczędzać główną płytę :))) Stare dobre czasy - gdy wejście na GŁÓWNĄ było nagroda i wyróżnieniem HAhahahahahaha No nic - teraz nowe gwiazdy piłkarskie będą miały warunki jak ich koledzy i koleżanki z kraju obok... Oby kolejny Krychowiak się trafił :)
2020-01-24 08:19:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie