Piątek, 10 maja 2024 r.

Golf. W Binowie wyłoniono reprezentację

Data publikacji: 30 sierpnia 2020 r. 17:40
Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2020 r. 08:52

Dwudziesta pierwsza edycja World Amateur Golfers Championship rozgrywana w Binowie dobiegła końca. Wyłoniono reprezentację Polski na światowy finał.

Finał, który planowany był na październik 2020 został przełożony na podobny termin w roku 2021. W przyszłym roku będzie wyłoniona w Polsce kolejna reprezentacja i na światowym finale każdy z krajów będzie reprezentowany przez dwie drużyny.

Już w piątek poznaliśmy zwycięzcę w kategorii Celebrities. Po emocjonującej rywalizacji i bardzo dobrej finałowej rundzie zwyciężył Mateusz Ligocki. Drugie miejsce zajął Mikołaj Grabowski, a trzecie Robert Rozmus. Tuż za podium uplasował się faworyt tej kategorii Jerzy Dudek.

W sobotę wyłonionych zostało pozostałych sześć osób, zwycięzców poszczególnych grup handicapowych, którzy otrzymali bilety na WAGC Mexico 2021. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w grupie 20,5 – 25,4 , która zakończyła się dogrywką. Po trzech dniach Tomasz Hamera i Ryszard Staniak wykonali taką samą liczbę uderzeń. Po pasjonującej dogrywce zwyciężył Ryszard Staniak.