czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Gospodarka > O inwestycjach na polu golfowym

O inwestycjach na polu golfowym

O inwestycjach na polu golfowym
Data publikacji: 2018-09-20 07:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 1633 352034

W czwartek na terenie pola golfowego Modry Las Golf Resort w Choszcznie rozpoczyna się dwudniowa konferencja „Westpomeranian Greenfield – Potencjał inwestycyjny Pomorza Zachodniego”. Na konferencję, która od kilku lat odbywa się na polach golfowych w naszym województwie przyjadą przedsiębiorcy, w tym potencjalni inwestorzy, politycy, jak również zaproszeni goście specjalni.

W tym roku gościem specjalnym konferencji będzie m.in. prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Wystąpi z prelekcją na temat „Zagrożeń dla Polski wynikających z tworzenia Europy dwóch prędkości”. Konferencję poprowadzi Andrzej Person – znany polityk, golfista oraz komentator sportowy.

Miejsce, w których odbywa się konferencja promująca województwo zachodniopomorskie jako dobre miejsce do inwestowania, nie jest przypadkowe. Modry Las Golf Resort to pole golfowe zaprojektowane przez legendę golfa Gary'ego Playera. Wyrzeźbione w naturalnym krajobrazie pole golfowe pod Choszcznem zostało otwarte w roku 2009. Jest uważane za jedno z najlepszych w Polsce.

Organizatorzy, w tym Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, zapewniają, że impreza zgromadzi liczne grono inwestorów z kraju i zagranicy.

Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Ambasador Republiki Indii, Ambasador Republiki Wietnamu, Minister Inwestycji i Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji I Handlu, a także Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Szczecina.

W trakcie dwudniowej konferencji zaplanowano również wiele innych ciekawych wystąpień oraz atrakcji – w tym między innymi koncert, turniej dla profesjonalnych golfistów oraz liczne konkursy dla początkujących.


(r.c.)

Fot. Archiwum

Na zdjęciu: od kilku lat inwestorzy z kraju i zagranicy uczestniczą w konferencji Westpomeranian Greenfield. Przez kilka lat impreza odbywała się na polu golfowym w Binowie. Pierwsza konferencja odbyła się w 2012 r. i jej organizatorem była gmina Gryfino, która intensywnie szukała wówczas inwestorów chętnych do zainwestowania w Parku Regionalnym Gryfino.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie