sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > O inwestycjach na polu golfowym

O inwestycjach na polu golfowym

O inwestycjach na polu golfowym
Data publikacji: 2018-09-20 07:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 1425 352034

W czwartek na terenie pola golfowego Modry Las Golf Resort w Choszcznie rozpoczyna się dwudniowa konferencja „Westpomeranian Greenfield – Potencjał inwestycyjny Pomorza Zachodniego”. Na konferencję, która od kilku lat odbywa się na polach golfowych w naszym województwie przyjadą przedsiębiorcy, w tym potencjalni inwestorzy, politycy, jak również zaproszeni goście specjalni.

W tym roku gościem specjalnym konferencji będzie m.in. prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Wystąpi z prelekcją na temat „Zagrożeń dla Polski wynikających z tworzenia Europy dwóch prędkości”. Konferencję poprowadzi Andrzej Person – znany polityk, golfista oraz komentator sportowy.

Miejsce, w których odbywa się konferencja promująca województwo zachodniopomorskie jako dobre miejsce do inwestowania, nie jest przypadkowe. Modry Las Golf Resort to pole golfowe zaprojektowane przez legendę golfa Gary'ego Playera. Wyrzeźbione w naturalnym krajobrazie pole golfowe pod Choszcznem zostało otwarte w roku 2009. Jest uważane za jedno z najlepszych w Polsce.

Organizatorzy, w tym Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, zapewniają, że impreza zgromadzi liczne grono inwestorów z kraju i zagranicy.

Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Ambasador Republiki Indii, Ambasador Republiki Wietnamu, Minister Inwestycji i Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji I Handlu, a także Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Szczecina.

W trakcie dwudniowej konferencji zaplanowano również wiele innych ciekawych wystąpień oraz atrakcji – w tym między innymi koncert, turniej dla profesjonalnych golfistów oraz liczne konkursy dla początkujących.


(r.c.)

Fot. Archiwum

Na zdjęciu: od kilku lat inwestorzy z kraju i zagranicy uczestniczą w konferencji Westpomeranian Greenfield. Przez kilka lat impreza odbywała się na polu golfowym w Binowie. Pierwsza konferencja odbyła się w 2012 r. i jej organizatorem była gmina Gryfino, która intensywnie szukała wówczas inwestorów chętnych do zainwestowania w Parku Regionalnym Gryfino.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie