czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Sport > (Głosowanie zakończone) Historia sportowych plebiscytów. Rok 2010

(Głosowanie zakończone) Historia sportowych plebiscytów. Rok 2010

(Głosowanie zakończone) Historia sportowych plebiscytów. Rok 2010
Data publikacji: 2015-12-03 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1406 44931

Trwa głosowanie na najlepszego sportowca i trenera Ziemi Szczecińskiej w roku 2015. Codziennie przypominamy wybrane lata z przeszłości. Jak przebiegały plebiscyty, kto wygrywał i jakie osiągał sukcesy. Dziś rok 2010

Po raz drugi z rzędu w plebiscycie sportowym Kuriera zwyciężyła Monika Pyrek. Tym razem jej wygrana była mocno dyskusyjna i zaskakująca, o czym nie omieszkała wspomnieć sama zainteresowana.

- Zdaję sobie sprawę, że wielkich sukcesów w roku 2010 nie miałam - mówiła M. Pyrek podczas sportowej gali w Teatrze Polskim. - Wiem, że to chyba trochę z innych powodów.

28 listopada odbył się finał kolejnej edycji rozrywkowego programu „Taniec z gwiazdami". Udział w nim wzięła szczecińska lekkoatletka, która edycję wygrała. Miliony telewidzów, a także kibiców Moniki Pyrek z uwagą i namiętnością śledziły rywalizację polskiej tyczkarki na nieco innym, bardziej rozrywkowym gruncie. Również i tu 30 - letnia tyczkarka okazała się zwycięska.

Sezon sportowy był jednak całkowicie nieudany. Monika Pyrek przepustkę do rywalizacji z innymi sportowcami z naszego regionu uzyskała dzięki kolejnemu tytułowi mistrzyni Polski z marnym jednak rezultatem 4,20, ale w rywalizacji międzynarodowej sukcesów już nie odniosła. Niemal przez cały sezon zmagała się z kontuzją stopy nogi odbijającej i nie uzyskała minimum na mistrzostwa Europy w Barcelonie, zakończonymi wielkim triumfem polskiej reprezentacji.

To był pierwszy sezon Moniki Pyrek od 14 lat, kiedy nie wzbogaciła się o żaden międzynarodowy tytuł. Po raz pierwszy od dziewięciu sezonów nie była brana pod uwagę w światowym rankingu tyczkarek. Przez niemal dekadę nigdy nie schodziła poniżej szóstej lokaty, a ostatnie pięć sezonów zawsze kończyła na podium. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie