czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > (Głosowanie zakończone) Historia sportowych plebiscytów. Rok 2010

(Głosowanie zakończone) Historia sportowych plebiscytów. Rok 2010

(Głosowanie zakończone) Historia sportowych plebiscytów. Rok 2010
Data publikacji: 2015-12-03 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 938 44931

Trwa głosowanie na najlepszego sportowca i trenera Ziemi Szczecińskiej w roku 2015. Codziennie przypominamy wybrane lata z przeszłości. Jak przebiegały plebiscyty, kto wygrywał i jakie osiągał sukcesy. Dziś rok 2010

Po raz drugi z rzędu w plebiscycie sportowym Kuriera zwyciężyła Monika Pyrek. Tym razem jej wygrana była mocno dyskusyjna i zaskakująca, o czym nie omieszkała wspomnieć sama zainteresowana.

- Zdaję sobie sprawę, że wielkich sukcesów w roku 2010 nie miałam - mówiła M. Pyrek podczas sportowej gali w Teatrze Polskim. - Wiem, że to chyba trochę z innych powodów.

28 listopada odbył się finał kolejnej edycji rozrywkowego programu „Taniec z gwiazdami". Udział w nim wzięła szczecińska lekkoatletka, która edycję wygrała. Miliony telewidzów, a także kibiców Moniki Pyrek z uwagą i namiętnością śledziły rywalizację polskiej tyczkarki na nieco innym, bardziej rozrywkowym gruncie. Również i tu 30 - letnia tyczkarka okazała się zwycięska.

Sezon sportowy był jednak całkowicie nieudany. Monika Pyrek przepustkę do rywalizacji z innymi sportowcami z naszego regionu uzyskała dzięki kolejnemu tytułowi mistrzyni Polski z marnym jednak rezultatem 4,20, ale w rywalizacji międzynarodowej sukcesów już nie odniosła. Niemal przez cały sezon zmagała się z kontuzją stopy nogi odbijającej i nie uzyskała minimum na mistrzostwa Europy w Barcelonie, zakończonymi wielkim triumfem polskiej reprezentacji.

To był pierwszy sezon Moniki Pyrek od 14 lat, kiedy nie wzbogaciła się o żaden międzynarodowy tytuł. Po raz pierwszy od dziewięciu sezonów nie była brana pod uwagę w światowym rankingu tyczkarek. Przez niemal dekadę nigdy nie schodziła poniżej szóstej lokaty, a ostatnie pięć sezonów zawsze kończyła na podium. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy