niedziela, 29 marca 2020.
Strona główna > Sport > Historia sportowych plebiscytów. Rok 2006

Historia sportowych plebiscytów. Rok 2006

Historia sportowych plebiscytów. Rok 2006
Data publikacji: 2015-12-02 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 628 44714

Trwa głosowanie na najlepszego sportowca i trenera Ziemi Szczecińskiej w roku 2015. Codziennie przypominamy wybrane lata z przeszłości. Jak przebiegały plebiscyty, kto wygrywał i jakie osiągał sukcesy. Dziś rok 2006.

Rok 2006 był potwierdzeniem rosnącej formy kilku szczecińskich sportowców, którzy swoją supremację w kraju udokumentowali też w rywalizacji międzynarodowej. Przedstawiciele sportów indywidualnych całkowicie zdominowali plebiscyt, co nie było trudne zważywszy na ich osiągnięcia i słabość zachodniopomorskich drużyn.

Po raz drugi z rzędu zwyciężył wioślarski duet: Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski. Obaj obronili tytuł mistrzów świata w czwórce podwójnej, która wybrana została również najlepszą wioślarską osadą na świecie. Sukcesy i dominacja na światowych torach wioślarskich doceniona została też przy prestiżowych nagrodach.

Szczecinianie tytuł mistrzów świata wywalczyli na legendarnym torze w angielskim Eton, gdzie wygrywanie ma swoją dodatkową wartość. To miejsce szczególne, elitarne, a zrozumieć jego specyfikę mogą jedynie ci, którzy tam byli i coś jeszcze zwojowali - jak nasi szczecińscy wioślarze.

Eton, to kolebka światowego wioślarstwa. Przywiązanie do tradycji jest tam ogromne, a zawody ogląda 30 tys. ludzi przy samym torze wodnym, a dodatkowych 20 tys. na polanach, urządzając sobie kilkudniowe pikniki. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie