Futsal. Udana inauguracja szczecińskich futsalistów

Data publikacji: 24 września 2023 r. 19:22
Ostatnia aktualizacja: 24 września 2023 r. 21:22
Na zdjęciu: Dmytro Rybickij. Fot. Futsal Szczecin/Facebook

W spotkaniu 1. kolejki I ligi futsalu gr. północnej, Futsal Szczecin wygrał na wyjeździe z LZS Dragonem Bojano 4:1.

LZS DRAGON Bojano - FUTSAL Szczecin 1:4 (1:2)

Futsal Szczecin: Janukiewicz, Szklarz - Kubicki, Sobinek, Pankratij, Rybickij, Ława, Kushnir, Krutin, Gallego, Cruz.

Już w piątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po strzale Nikodema Czai i błędzie Radosława Janukiewicza, piłka wturlała się do bramki gości. Do wyrównania doprowadził Dmytro Rybickij, który zdecydował się na mocny strzał z dystansu. Jeszcze w pierwszej połowie szczecinianie prowadzili, a kontrę gości skutecznie wykończył Rybickij.

Po przerwie Dragon dążył do bramki wyrównującej, a Futsal nastawił się na grę z kontrataku. W tej grze lepiej się czuli przyjezdni, którzy po rzucie rożnym podwyższyli wynik na 3:1, a bramkę zdobył Witalij Pankratij. Chwilę później czwartego gola dołożył Kolumbijczyk Jhorman Gallego, który wykończył akcję na tzw. długim słupku i skierował piłkę do pustej bramki. Przełamanie szczecińskich futsalistów, którzy zawsze w Bojano przegrywali. Tym razem było inaczej, a zwycięstwo jest w pełni zasłużone. (c)(p)