Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Futsal. Uczę się gry w hali

Data publikacji: 2022-08-18 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-19 08:39
Futsal. Uczę się gry w hali
Fot. Paweł Reichelt  

W sezonie 2007/08 grał razem z Robertem Lewandowskim w Zniczu Pruszków. Z kolei rozgrywki 2009/10 zakończył z tytułem króla strzelców 1. ligi (20 goli w barwach Floty Świnoujście). Od lat kopie w niższych ligach. Bronił barw Świtu Skolwin, Hutnika Szczecin czy Sparty Węgorzyno. We wrześniu ubiegłego roku związał się z A klasową Vielgovią. Obecnie przebywa na testach w drużynie Futsalu Szczecin. Krótko porozmawialiśmy z Charles Nwaogu.

Czemu futsal?

Jako dzieciak trenowałem w Akademii Piłkarskiej Pepsi i często wyjeżdżaliśmy na różne tego typu turnieje. To jest nadal piłka nożna, tylko trochę inny sposób oraz taktyka.

Jak wyglądał pierwszy trening na hali?

Parę razy zgubiłem się technicznie i taktycznie, ale wydaje mi się, że dam radę. Jakiś czas będę trenował z zespołem, reszta zależy od decyzji trenera. Dla mnie to duża zmiana. Wiele rzeczy nie umiem, a trener oczekuje, że szybko się ich nauczę.

Gorąco było na hali?

Mega gorąco, tam jest sauna, ale wszędzie tak jest. W pracy mam podobnie.

Nie będzie pan łączył gry na trawie z parkietem?

Na dużym boisku na razie przerwa, nie wiem czy byłbym w stanie to połączyć. Gra na tzw. ścianę, które funkcjonuje u mnie od zawsze, wychodzi również przy grze na hali i parę razy niechcąco kogoś uderzyłem. Pierwszy trening mi się podobał, choć szczerze mówiąc, to od miesiąca nie trenowałem.

A miał pan propozycję gry na trawie?

Tak. Pierwsza oferta była z Iskierki, później ze Sparty Węgorzyno. Byłem też na meczu sparingowym Tanowii Tanowo, gdzie trenerem jest Cezary Żygielewicz, który był ze mną w Vielgovii. Podczas gry odnowił mi się jednak uraz.

Jak przywitała pana drużyna Futsalu Szczecin?

Dla mnie to znajome twarze, z większość miałem do czynienia na dużym boisku. Wielu innych zawodników nie było jeszcze na pierwszym treningu.

Dziękuję za rozmowę

Paweł Reichelt

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA