piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Sporty samochodowe. Kamil Serafin z brązem

Sporty samochodowe. Kamil Serafin z brązem

Sporty samochodowe. Kamil Serafin z brązem
Data publikacji: 2019-10-16 12:29
Wywietleń: 266 422496

Na słynnym włoskim wyścigowym torze Formuły 1 Monza zakończył się cykl wyścigów samochodowych Kia Platinum Cup, a do ostatniej rundy szansę na mistrzowską koronę miało czterech kierowców, w tym jadący pod patronatem „Kuriera Szczecińskiego" Kamil Serafin, który we Włoszech zajął 7. miejsce, a w generalnej klasyfikacji wywalczył brązowy medal.

Tegoroczny sezon rozpoczął się na kultowym węgierskim Hungaroringu. Następnie kierowcy rywalizowali w Austrii na Red Bull Ringu, w Polsce w Poznaniu, na Slovakiaringu na Słowacji oraz na czeskim Autodromie Most. Zmagania zakończyły się na legendarnym torze Monza.

Kierowcy mieli możliwość przejechania w tym roku blisko 700 kilometrów wyścigowych, a dodając do tego kwalifikacje oraz treningi liczba ta przekroczyła 2000 kilometrów. Łącznie startujący zawodnicy mieli okazję walczyć w wyścigach przez blisko 70 godzin.

Osiemnaście sesji kwalifikacyjnych, dwanaście zaciętych wyścigów i sześć rund wyłoniło mistrza Kia Platinum Cup, którym został Nikodem Wierzbicki. Drugim wicemistrzem został Kamil Serafin, który w tym roku był najlepszy w pierwszych wyścigach na Hungaroringu i w Poznaniu, gdzie świetnie zna tor, bo aktualnie studiuje w stolicy Wielkopolski.

- Nie jest tajemnicą, że moje ambicje są większe, ale po tym jak ten sezon się potoczył, trzecie miejsce jest dobre - podsumował Serafin, który otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. - Jestem zadowolony. Rywalizacja przez cały rok była bardzo zacięta i nie było łatwo wywalczyć ten rezultat. Dziękuję rywalom za walkę i mojej ekipie za wsparcie. Motywowali mnie do jeszcze cięższej pracy. Zaliczyłem dobry sezon! (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie