środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Futsal. Pogoń 04 gra o życie

Futsal. Pogoń 04 gra o życie

Futsal. Pogoń 04 gra o życie
Data publikacji: 2019-03-14 15:55
Wywietleń: 511 380484

Po ostatnim zwycięstwie Pogoni ’04 Szczecin w Chojnicach nasz klub opuścił ostatnie miejsce w tabeli i pojawiła się szansa na utrzymanie w ekstraklasie.

Przypomnijmy, że do zakończenia zasadniczej części sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki, a następnie tabela podzielona zostanie na grupę Mistrzowską i Spadkową, w których rywalizować się będzie systemem każdy z każdym z zachowaniem dorobku punktowego z podstawowej części rozgrywek.

Ostatecznie zdegradowany zostanie tylko outsider, lecz przedostatni zespół będzie jeszcze musiał grać baraż z I-ligowcem. Najważniejsze jest więc to, by nie zostać przysłowiową czerwoną latarnią tabeli.

W tym kontekście sobotni mecz zero-czwórki będzie praktycznie grą o życie, bo rywalem jest ostatni zespół AZS UG Gdańsk, który szczecinianie wyprzedzają zaledwie jednym punktem.

W przypadku zwycięstwa podopiecznych trenera Olega Zozulji przewaga wzrośnie do czterech punktów, a przy remisie utrzymana zostanie dotychczasowa różnica. Natomiast w przypadku naszej porażki drużyny zamienią się miejscami i Pogoń ’04 powróci na ostatnią pozycję z 2-punktową stratą, a wtedy ponowny marsz w górę tabeli będzie już szalenie trudny.

Sobotni pojedynek, który rozpocznie się w sobotę o godz. 14 w hali przy ul. Twardowskiego, będzie więc grą, jak się często potocznie nazywa „o 6 punktów”. Prezes Pogoni ’04 Krzysztof Bober i wiceprezes klubu Mirosław Grycmacher apelują więc do kibiców zero-czwórki o jak najliczniejsze przybycie i gorący doping, bo wtedy publiczność może okazać się dodatkowym zawodnikiem naszej drużyny.

Wstęp na ten wyjątkowo ważny mecz będzie bezpłatny, a szczególnie mile widziane będą dzieci, dla których przygotowano szereg dodatkowych atrakcji, m.in. darmowe pączki i lody. ©℗

(mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie