wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Sport > Futsal. Palec Ukraińca uratowany

Futsal. Palec Ukraińca uratowany

Futsal. Palec Ukraińca uratowany
Data publikacji: 2019-03-13 18:14
Wywietleń: 346 380190

22-letni ukraiński piłkarz futsalu Denis Diemiszew, który do walczącej o utrzymanie się w ekstraklasie Pogoni ’04 Szczecin dołączył zimą, doznał w poniedziałek groźnego wypadku podczas pracy zawodowej, bo piła tarczowa niemal całkowicie ucięła mu kciuk lewej dłoni. Palec w szpitalu został na szczęście przyszyty i wzmocniony specjalnymi drutami, a lekarskie rokowania dają nadzieję na uratowanie ręki.

Wstępne prognozy zakładały, że w tym sezonie Diemiszew już w zero-czwórce nie wystąpi, ale okazuje się, iż pojawia się nadzieja, że na najważniejsze mecze, jeśli do tego czasu zostaną zdjęte z ręki druty, zawodnik będzie do dyspozycji trenera Olega Zozulji.

– Denisa Diemiszewa znam bardzo dobrze i wiem, że to prawdziwy twardziel, więc zrobi wszystko, by jak najszybciej powrócić do zdrowia i na boiska – powiedział O. Zozulja.

Dodajmy, że Diemiszew jest w Polsce mocno zapracowany, gdyż jest także piłkarzem Motoru Lubawa, występującego w IV lidze warmińsko-mazurskiej, a przy okazji wypadku dowiedzieliśmy się, że także pracuje zawodowo w Lubawie, w której mieszka podczas pobytu w naszym kraju.

Na poniedziałkowy wyjazdowy mecz Pogoni ’04 z FC RD Chojnice miał dojechać właśnie prosto z Lubawy, ale z opisanych wyżej powodów tak się nie stało. Mimo tego osłabienia – a także braku chorych na grypę Adama Ładziaka, Daniela Czepielewskiego i Maksyma Sapona – zero-czwórka wygrała pierwszy mecz w tym roku (4:2, bramki: Mateusz Jakubiak 2, Daniel Maćkiewicz oraz samobójcza) i opuściła ostatnie miejsce w tabeli, które wiąże się z automatycznym spadkiem. Przedostatnia lokata, zajmowana obecnie przez szczecinian, wiąże się z koniecznością gry w barażach z I-ligowcem. ©℗ 

(mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie