Futsal. Pierwsza porażka szczecińskich futsalistów

Data publikacji: 22 października 2023 r. 23:09
Ostatnia aktualizacja: 24 października 2023 r. 14:30

Dopiero w 5. kolejce rozgrywek I ligi gr. północnej zawodnicy Futsalu Szczecin zaznali goryczy porażki i przegrali na wyjeździe z Uniwersytetem Gdańskim.

AZS UG Gdańsk - FUTSAL Szczecin 7:5 (4:3)

Bramki: Karol Ława 2, Dmytro Rybickij 2, Radosław Janukiewicz

Futsal Szczecin: Janukiewicz, Rudziński - Cruz, Rybickij, Kubicki, Ława, Kushnir, Maćkiewicz, Pankratij, Sobinek, Gallego.

Na początku spotkania szczecinianie szybko zdobyli dwa gole i wydawało się, że odniosą kolejne zwycięstwo, a bramki strzelili Karol Ława i Dmytro Rybickij. Gospodarze się jednak nie podłamali i zdobyli trzy bramki pod rząd, a przy każdym uderzeniu Radosław Janukiewicz nie miał większych szans. Bramkarz Futsalu widząc co się dzieje, wziął sprawy w swoje ręce i strzałem spod własnej bramki, zdobył gola wyrównującego. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy gdańszczanie odzyskali prowadzenie.

Na początku drugiej połowy lepiej wyglądali gospodarze i już w pierwszej minucie zdobyli bramkę numer pięć. Goście szybko strzelili gola kontakowego autorstwa Ławy, ale potem nadziali się na kontratak AZS-u, co zakończyło się szóstym golem dla gdańszczań. Nadzieję gościom przywrócił Rybickij, który oddał piękny strzał z dalszej odległości i było 6:5. Pod koniec meczu szczecinianie zaryzykowali i zagrali z tzw. lotnym bramkarzem, ale po stracie piłki, gospodarze zdobyli siódmą bramkę i ustalili wynik spotkania.

Przed tą kolejkę Futsal Szczecin był liderem I ligi. Po tym spotkaniu spadł na 3. miejsce w tabeli. ©℗