Futsal. LFA w 1/8 finału

Data publikacji: 04 marca 2020 r. 08:21
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2020 r. 08:21

Powstały w ubiegłym roku klub kobiecej piłki nożnej Ladies Football Academy wystartował w futsalowym Pucharze Polski i przeszedł już drugi etap w 1/16 finału w hali przy ul. Twardowskiego, pokonując akademiczki z Trójmiasta.

Ladies Football Academy – AZS UG Gdańsk 3:2 (1:2); 1:0 Szymaszek (2), 1:1 Pawlikowska (17), 1:2 Pawlikowska (17), 2:2 Szymaszek (24 karny), 3:2 Szafrańska (38).

AZS UG Gdańsk to drużyna grająca w Ekstralidze futsalu, ale to szczecinianki szybko wyszły na prowadzenie po ładnej bramce lobem Weroniki Szymaszek w 2 minucie. W końcówce pierwszej połowy AZS przyśpieszył i efektem były dwie szybkie bramki w 17 minucie Karoliny Pawlikowskiej.

Rozmowa w szatni przyniosła efekty, a zespół LFA Szczecin pokazał, że łatwo się nie podda. Po zaciętej walce w polu karnym została sfaulowana Weronika Szymaszek, która z rzutu karnego wyrównała. W końcówce meczu obie drużyny miały wiele doskonałych okazji, ale gol padł tylko jeden po podaniu Katarzyny Tarnowskiej do Kamili Szafrańskiej i w 38 minucie było 3:2 dla LFA Szczecin. Taki wynik utrzymał się do końca, mimo gry w przewadze akademiczek, a szczecinianki w 1/8 finału zmierzą się w grodzie Gryfa z rywalkami z Olsztyna. ©℗