Futsal. Drugie wyjazdowe zwycięstwo Futsalu Szczecin

Data publikacji: 11 grudnia 2022 r. 11:08
Ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2022 r. 12:08

W zaległym spotkaniu 9. kolejki I ligi futsalu gr. północnej, Futsal Szczecin wygrał na wyjeździe z zespołem Bonito Helios Białystok 7:5.

BONITO HELIOS  Białystok - FUTSAL Szczecin 5:7 (3:3); 1:0 Łuckiewicz (5), 1:1 Kubicki (5), 2:1 Gołaszewski (5), 2:2 Sobinek (7), 2:3 Kubicki (11), 3:3 Watkiewicz (15), 3:4 Kubicki (32), 4:4 Watkiewicz (33), 4:5 Jania (34), 4:6 Jakubowski (36), 4:7 Sobinek (37), 5:7 Kozłowski (38)

Futsal: Janukiewicz - Żebrowski, Kubicki, Sapon, Jakubowski, Jania, Ława, Sobinek, Jurys

W piątej minucie gospodarze objęli prowadzenie, po strzale z rzutu wolnego Bartosza Łuckiewicza. Chwilę później szczecinianie odpowiedzieli mocnym uderzeniem Łukasza Kubickiego. W tej samej minucie Bonito wyszło jeszcze na prowadzenie, po trafieniu Bartosza Gołaszewskiego, który zamknął akcję na tzw. długim słupku. W siódmej minucie stan meczu wyrównał Sobinek, a cztery minuty później Kubicki wyprowadził Futsal na prowadzenie. W pierwszej połowie białostoczanie zdołali doprowadzić jeszcze do wyrównania, po strzale do pustej bramki Aleksieja Watkiewicza.

Po przerwie kolejną bramkę strzelił Kubicki, a za chwilę było już 4:4, po drugim golu Watkiewicza. Minutę później Patryk Jania dał gościom jednobramkową zaliczkę, a wynik po ładnej akcji z Sobinkiem podwyższył Szymon Jakubowski. Po indywidualnej akcji Sobinka gospodarze stracili jeszcze jedną bramkę i przegrywali już trzema golami. Kontaktowe trafienie Jakuba Kozłowskiego niewiele już zmieniło w tym spotkaniu, a Futsal po raz drugi w tym sezonie cieszył się z wygranej w delegacji.