Futsal. Cenna wygrana w Lęborku szczecińskich futsalistów

Data publikacji: 16 października 2022 r. 20:59
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2022 r. 21:02

W 4. kolejce I ligi futsalu gr. północnej, Futsal Szczecin wygrał na wyjeździe z zespołem Team Lębork 3:2.

TEAM Lębork - FUTSAL Szczecin 2:3 (2:2); 1:0 Yelishev (7), 1:1 Maćkiewicz (16), 1:2 Kubicki (20), 2:2 Tkachenko (20), 2:3 Kubicki (39).

Futsal: Janukiewicz - Żebrowski, Bitsadze, Kubicki, Sapon, Jurys, Jakubowski, Vlasovich, Budzyński, Grochowski, Maćkiewicz, Ława

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 7. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Andrii Yelishev i Radosław Janukiewicz był bez szans. W 16. minucie Futsal wyrównał stan meczu. Z rzutu wolnego piłkę podawał Valerij Vlasovich, a z bliska akcję wykończył Daniel Maćkiewicz. W 20. minucie goście wyszli na prowadzenie i ponownie asystentem był Vlasovich, który z rzutu rożnego podał piłkę do Łukaszego Kubickiego, a ten nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Przed przerwą lęborczanie zdołali jeszcze wyrównać, a autorem bramki był Vladyslav Tkachenko, który zdecydował się na strzał z dystansu.

W drugiej odsłonie grę prowadził Team Lębork, a szczecinianie nastawili się na kontry. Kilka dobrych okazji na strzelenie bramki miał w tym spotkaniu Karol Ława, ale był nieskuteczny, a gospodarze mieli słupek. W ostatniej minucie zwycięstwo gościom zapewnił Kubicki, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i huknął nie do obrony. Po tym golu rywale wycofali jeszcze bramkarza i grali w polu z przewagą jednego zawodnika, ale nie zdobyli bramki wyrównującej.

Cenne zwycięstwo futsalistów ze Szczecina, którzy awansowali na czwartą pozycję w tabeli. Za tydzień Futsal Szczecin podejmie lidera rozgrywek, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.