Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Futsal. Drugi mecz u siebie Futsalu Szczecin

Data publikacji: 2022-10-05 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-05 19:30
Futsal. Drugi mecz u siebie Futsalu Szczecin
Fot. Ryszard Pakieser  

Po 2. kolejkach rozgrywek I ligi grupy północnej szczecinianie mają na swoim koncie 4 zdobyte punkty. LZS Dragon Bojano to niedzielny przeciwnik Futsalu Szczecin. Goście mają w swoim dorobku 3 punkty i plasują się na 6. miejscu w tabeli. W ostatnim meczu zespół spod Gdańska wysoko przegrał u siebie z LSSS Lębork 6:11 i zapewne będzie chciał się zrehabilitować za ostatnią porażkę. Gospodarzy czeka trudna przeprawa.

Przed startem rozgrywek Bojano dokonało kilku spektakularnych wzmocnień. Dominik Czekirda w poprzednim sezonie bronił bramki drużyny z Lęborka i wystąpił w 23 meczach Ekstraklasy Futsalu. Dominik Depta to kolejny solidny gracz, który również ma na koncie występy na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Zaliczył 188 meczów w centralnych rozgrywkach i może się pochwalić 123 zdobytymi golami. Imponujący bilans ma na swoim koncie również Mateusz Cyman, który wystąpił w 184 spotkaniach i strzelił 112 bramek. Reprezentował barwy FC Toruń i AZS Gdańsk, a w poprzednim sezonie zdobył dla Bojano 16 bramek.

W ekipie Futsalu Szczecin nadal pod dużym znakiem zapytania stoi występ Dmytro Donosa, a poważnym osłabieniem będzie brak Karola Ławy, który z sześcioma trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców zaplecza Ekstraklasy Futsalu. Zawodnika czeka przymusowa pauza za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Futsalem Piła. Do składu powinni wrócić Dominik Grochowski i Szymon Jakubowski, zaś Adam Wiejkuć i Mateusz Gepert jeszcze nie zaliczyli swoich minut na parkiecie i być może w najbliższym meczu pomogą gospodarzom odnieść kolejne zwycięstwo. Mateusza Geperta kibicom futsalu przedstawiać nie trzeba, zaś Adam w debiutanckim sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony. Już w poprzednich rozgrywkach tylko nielicznym udało się wywieźć punkty ze Szczecina. Widać postęp i pracę trenera Miłosza Kocota.

Na wszystkich kibiców czekać będą słodkie niespodzianki. Podczas inauguracyjnego spotkania wata cukrowa i popcorn cieszyły się dużym powodzeniem. Wpadajcie, dopingujcie i zapraszamy na mecz.

FUTSAL SZCZECIN - DRAGON BOJANO
9.10.2022 godz. 18.00
Hala Miejska ul. Twardowskiego 12 B
WSTĘP BEZPŁATNY

PR

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA