niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Futsal. Blisko awansu (ROZMOWA)

Futsal. Blisko awansu (ROZMOWA)

Futsal. Blisko awansu (ROZMOWA)
Data publikacji: 2017-04-20 18:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-20 18:00
Wywietleń: 1419 243360

Rozmowa z Michałem Kubikiem, reprezentantem Polski w futsalu

Na turnieju eliminacyjnym w Elblągu reprezentacja Polski w futsalu wywalczyła prawo gry w barażach o udział w finale mistrzostw Europy, a jednym z naszych kadrowiczów był Michał Kubik z Pogoni ’04 Szczecin, którego poprosiliśmy o krótką rozmowę.

- W jakich nastrojach wracacie z Elbląga?

- Czujemy wielką radość z szansy na awans, a zwłaszcza z historycznego, zremisowanego meczu z Hiszpanią, 7-krotnym mistrzem Europy i 2-krotnym mistrzem świata, bo właśnie ten pojedynek, będący ostatnim w turnieju, zapewnił nam prawo gry w barażach.

- Co było wcześniej?

- Rozpoczęliśmy niezbyt obiecująco, bo od porażki 0:4 z Serbią, a później było już lepiej, bo pokonaliśmy 4:2 Mołdawię, w barwach której grał między innymi były bramkarz szczecińskiego klubu Nicolae Neagu i wsławił się tym, że strzałem bezpośrednio z bramki wbił Polsce gola. Na szczęście my strzeliliśmy więcej bramek, a jedna była moim udziałem, zaś inna została strzelona przez kolejnego byłego zero-czwórkowicza, czyli Marcina Mikołajewicza. Właśnie on strzelił Hiszpanom gola na wagę barażowego remisu, a przy tej akcji mi zapisano asystę. W ostatni mecz włożyliśmy bardzo dużo sił i po końcowym gwizdku byliśmy wykończeni.

- Był pan jedynym szczecinianinem w reprezentacji?

- Oprócz mnie grał jeszcze kolega klubowy Dominik Solecki, a przed turniejem w Elblągu na zgrupowania kadry regularnie powoływany był Artur Jurczak. Niestety, w eliminacjach nie wystąpił, ale liczę, że drzwi reprezentacji jeszcze się przed nim otworzą. Dodam jeszcze, że kierownikiem naszej kadry jest szczecinianin Jacek Paliga.

- System eliminacyjny do mistrzostw Europy jest mocno rozbudowany, więc prosimy go przybliżyć. Co było przed zawodami w Elblągu, a co jeszcze przed wami?

- Wcześniej były preeliminacje, ale Polska, jako kraj z tak zwanego trzeciego koszyka, nie musiała w nich uczestniczyć i w Elblągu rozpoczęliśmy batalię o awans do finałów. Wszystkich turniejów eliminacyjnych było siedem i bezpośredni awans wywalczyli tylko zwycięzcy, a baraże zarezerwowane były dla wicemistrzów i najlepszego zespołu z trzecich miejsc, którym właśnie została Polska. Barażowy dwumecz odbędzie się w sierpniu i we wrześniu, a naszego rywala wyłoni losowanie, a w gronie potencjalnych przeciwników są: Chorwacja, Węgry, Czechy, Gruzja i Francja. Słyszałem, że jest szansa, iż mecz w którym będziemy pełnić rolę gospodarza, zagramy na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗

(mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy