piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Futbol amerykański. Husaria wygrała we Wrocławiu

Futbol amerykański. Husaria wygrała we Wrocławiu

Futbol amerykański. Husaria wygrała we Wrocławiu
Data publikacji: 2017-05-20 23:18
Wywietleń: 296 259392

W rozegranym w sobotę 20 maja meczu 8. kolejki Topligi drużyna Outlaws Wrocław na własnym boisku przegrała z Husarią Szczecin 0:13. Banitów czekają więc baraże o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej PLFA, a szczecinianie zagrają w rundzie dzikich kart o prawo występu w półfinale Topligi.

To było starcie o ogromnym ciężarze gatunkowym, gdyż zapadały w nim pierwsze rozstrzygnięcia odnośnie utrzymania w Toplidze. Pojedynek należał do niezwykle wyrównanych, ale to goście ze Szczecina przechylili szalę na swoją stronę.

W pierwszej kwarcie prowadzenie dały im punkty Mateusza Dubickiego. Wówczas gospodarze jak najbardziej pozostawali w grze i mieli nawet szansę, by przed przerwą doprowadzić do remisu. Piłkę we własnym polu karnym przejął jednak Marcin Kaim, ratując Husarię przed stratą punktów.

Outlaws nie ustawali jednak w atakach i wielokrotnie znajdowali się bardzo blisko pola punktowego szczecinian. Defensywa przyjezdnych tego dnia spisała się jednak na medal, skutecznie broniąc dostępu do własnej strefy kończącej boisko. Gwóźdź do wrocławskiej trumny dobił Michał Szczurowski, który popisał się krótkim biegiem.

Niepodważalnie bohaterami pojedynku byli Michał Szczurowski i Mateusz Dubicki. To oni zdobyli zwycięskie przyłożenia, kończąc akcje swojej ofensywy. Zasłużył się również Kamil Mądry, który zdobył dla gości mnóstwo jardów i pierwszych prób. Największe brawa należą się jednak zdecydowanie formacji defensywnej gości. To ona zatrzymała ataki Outlaws, nie pozwalając przeciwnikom na zdobycie punktów. Filarem obrony był  Marcin Kaim.

Wrocław Outlaws czekać będą teraz do lipca. Na początek tego miesiąca zaplanowano bowiem baraże z drugą drużyną z PLFA I, które zadecydują, kto w przyszłym sezonie zagra w Toplidze.

Husaria Szczecin zmierzy się natomiast z trzecią drużyną sezonu zasadniczego. Po niedzielnym meczu Warsaw Eagles i Primacol Lowlanders Białystok będzie już jasne, kto zostanie rywalem szczecinian w walce o półfinał. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy