czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Euro 2016. Hiszpanie za burtą

Euro 2016. Hiszpanie za burtą

Euro 2016. Hiszpanie za burtą
Data publikacji: 2016-06-27 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-27 20:07
Wywietleń: 1714 141202

Podwójni mistrzowie Europy z lat 2012 i 2008 Hiszpanie za burtą Euro 2016. Włosi cztery lata temu z Hiszpanami grali w finale Euro 2012 i przegrali aż 4:0. Tym razem zrewanżowali się Francuzom wyeliminowaniem ich już w 1/8 finału turnieju.

Słupek w 10. minucie uratował Hiszpanów przed utratą bramki. Włosi mieli na początku meczu przynajmniej dwie okazje do otwarcia wyniku. W 28. minucie Ramos był o krok od wbicia gola samobójczego. W polu karnym Hiszpanów dominowalii rośli Włosi z Danielem De Rossim i Graziano Pelle na czele.

W 32. minucie po rzucie wolnym z 22 m wykonanym przez Emanuela Giaccheriniego piłkę mocno bitą wypuścił z rąk bramkarz francuski David de Gea i do bramki skierował ją Giorgio Chiellini. Tuż po przerwie Włosi mieli kolejne szanse na podwyższenie wyniku. A Hiszpanie miotali się i wyglądali na nieporadnych w akcjach ofensywnych. W 55. minucie rajdu w pole karne Hiszpanów omal nie zakończył z piłką w siatce Eder.

W 76. minucie Andres Iniesta zmarnował świetną okazję na zdobycie wyrównującej bramki. Jego strzał obronił Gianluigi Buffon. Po chwili Włoch znów piąstkował po ataku Hiszpanów. Kilkoma efektownymi i skutecznymi paradami popisał się również w ostatnim kwadransie meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pięknym strzałem Graziano Pelle ustalił wynik na 2:0.

W ćwierćfinale Włosi spotkają się z Niemcami.

(MIR)

Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON

Na zdjęciu: Włosi świętują po pokonaniu Hiszpanów, mistrzów Europy.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”