środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. W Szczecinie będzie gala bokserska

Boks. W Szczecinie będzie gala bokserska

Boks. W Szczecinie będzie gala bokserska
Data publikacji: 2016-01-03 10:30
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-05 18:31
Wywietleń: 2220 85034

PRZY okazji Plebiscytu Sportowego „Kuriera Szczecińskiego", jeden z laureatów, mistrz świata w boksie zawodowym organizacji WBO w wadze junior ciężkiej - Krzysztof Głowacki, podzielił się z nami informacją, że chciałby walczyć w obronie tytułu w szczecińskiej Azoty Arenie i może do tej walki dojść już niedługo...

Rozpoczęliśmy więc małe dziennikarskie śledztwo. Na początek zasięgnęliśmy informacji na temat ewentualnej gali boksu zawodowego i przygotowań do niej, u operatora hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera, ASO Azoty Arena, byłej znakomitej tyczkarki, Moniki Pyrek, która powiedziała:

- Do Operatora nie wpłynęło żadne zapytanie dotyczące walki Krzysztofa Głowackiego, ani Operator nie prowadzi takich rozmów. Jedyną informacją związaną z boksem, którą posiada Operator, to wstępna rezerwacja hali na Galę Boksu dokonana przez Wydział Sportu Urzędu Miasta w terminie 27-29 maja 2016 roku. Po więcej szczegółów proszę zwrócić się do Wydziału Sportu Urzędu Miasta.

Rezerwacja na końcówkę maja

Idąc tym tropem, poprosiliśmy o informację Piotra Dykierta, dyrektora Wydziału Sportu w szczecińskim magistracie.

- Z inicjatywą zorganizowania gali boksu zawodowego w naszym mieście zwrócił się do nas Tomasz Babiloński w imieniu swojej grupy Konspol Babilon Promotion - powiedział P. Dykiert. - Proponowany termin imprezy to koniec maja 2016 roku, więc wstępną rezerwację zrobiliśmy w terminie 27-29 maja. Sprawę pilotuje nasz pracownik, który obecnie jest na świąteczno-noworocznym urlopie. Na razie nie doszło jednak do jakichś wiążących uzgodnień.

Firma Konspol Babilon Promotion znana jest kibicom pięściarstwa w naszym województwie, bo co roku organizuje zawodowe gale w Międzyzdrojach. Jej założycielem jest Tomasz Babiloński, związany z boksem od wielu lat, kiedyś trener i pasjonat boksu amatorskiego, a teraz promotor boksu zawodowego.

Babilon Promotion zajmuje się kompleksową organizacją gal bokserskich i gal innych sportów walki (K1, MMA) na terenie całej Polski. Na miejsce rozgrywek sportowych wybiera hale widowiskowo-sportowe, w których są bardzo dobre warunki do przeprowadzenia zawodów na wysokim poziomie.

Gale w restauracjach i na bankietach

Organizuje również zamknięte gale bokserskie w restauracjach oraz podczas bankietów, o kameralnym charakterze. Znakiem firmowym Babilon Promotion są jednak gale organizowane w nietypowych lub wręcz egzotycznych miejscach i okolicznościach.

Wspomniany już przez nas wcześniej, organizowany pod gołym niebem, 50 metrów od międzyzdrojskiej plaży - Seaside Boxing Show Międzyzdroje oraz Underground Boxing Show w Wieliczce czy Gala Boksu w ostródzkim Amfiteatrze nieopodal Jeziora Drwęckiego - to tylko kilka gal sportów walki, które z powodzeniem wpisały się w kalendarz imprez sportowych w Polsce.

W latach 2006-2014 Babilon Promotion zorganizował lub współorganizował około 100 imprez sportowych na terenie całego kraju. Dzięki współpracy z zachodnimi grupami promotorskimi, organizowano również pojedynki pięściarskie z udziałem światowej czołówki boksu zawodowego.

Transmisje w Polsacie

Dzięki współpracy z telewizjami, szczególnie Polsatem, gale są regularnie transmitowane i relacjonowane w ogólnopolskich kanałach. Od początku 2014 roku, Babilon Promotion i KnockOut Promotions, po dokonaniu konsolidacji, stworzyły największą na polskim rynku i jedną z największych w Europie grup boksu zawodowego.

Tomasz Babiloński często przebywa w USA i bieżący kontakt jest nieco utrudniony, ale udało nam się skontaktować z oficjalnym przedstawicielem firmy Babilon Promotion, który powiedział:

- Dopóki nie ma podpisanych umów z miastem i sponsorami, to nie podajemy oficjalnych informacji o organizowanej gali. Mogę powiedzieć jedynie, że toczą się wstępne rozmowy na temat imprezy bokserskiej, która ma się odbyć w terminie 27-29 maja. Zresztą takie rozmowy toczą się w wielu miejscach i Szczecin nie jest jedyny. Na wybór miejsca wpływ będą miały różne czynniki, ale bardzo ważne jest to, na ile miasto będzie chciało partycypować w kosztach organizacji zawodów.

Gala bez Głowackiego 

Na koniec powróciliśmy do punktu wyjścia i jeszcze raz porozmawialiśmy z Krzysztofem Głowackim, mistrzem świata pochodzącym z Wałcza.

- Jak już wcześniej wspominałem, bardzo chciałbym walczyć w Szczecinie, bo tu w ringu stawiałem swoje pierwsze bokserskie kroki, a teraz mamy odpowiedni  obiekt do prestiżowych imprez. Mam tu na myśli oczywiście Azoty Arenę. Słyszałem o planach organizacji gali w maju, ale jest minimalna szansa, bym mógł wystąpić w tej imprezie, bo na przełomie lutego i marca czeka mnie twardy bój w Stanach Zjednoczonych ze Steve Cunninghamem i zgodnie z kanonami boksu zawodowego, mój kolejny pojedynek nie powinien być rozgrywany wcześniej niż w lipcu. Zresztą nie lubię dzielić skóry na niedźwiedziu i dopóki ta potyczka nie zostanie rozstrzygnięta, nie planuję kolejnych walk. Liczę jednak, że majowa gala odbędzie się w Szczecinie i wejdzie na stałe do bokserskiego kalendarza, zyskując podobną renomę, jak gala w Międzyzdrojach, gdzie startowałem już trzy razy i 3-krotnie zwyciężałem przed czasem; odpowiednio w pierwszej, dziewiątej i szóstej rundzie. Gdyby bokserskie walki w Azoty Arenie stały się imprezą cykliczną, myślę że jest duża szansa, że wystąpię w którejś z kolejnych edycji. Chciałbym, żeby była to walka w obronie mistrzowskiego pasa i najlepiej w okresie świąteczno-noworocznym.

Tak więc jest szansa na walkę K. Głowackiego w grodzie Gryfa, ale jest to jednak sprawa dopiero perspektywiczna. Nie jest też jeszcze także definitywnie przesądzone, czy zawodowa gala z udziałem innych pięściarzy odbędzie się już w maju 2016 roku w naszym mieście... ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy