sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Szczecinianie w mistrzostwach Europy

Boks. Szczecinianie w mistrzostwach Europy

Boks. Szczecinianie w mistrzostwach Europy
Data publikacji: 2017-06-13 17:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13 17:59
Wywietleń: 1645 268947

Trzech szczecińskich pięściarzy i jeden z Róży Karlino wystąpi w mistrzostwach Europy w Charkowie, będących kwalifikacją do jesiennych mistrzostw świata w Hamburgu. Losowanie w czwartek, a pierwsze walki eliminacyjne w piątek. Turniej na Ukrainie potrwa do 24 czerwca.

W kadrze narodowej znalazło się dwóch zawodników Skorpiona Szczecin: Maciej Jóźwik w wadze do 52 kg i Arkadiusz Szwedowicz w wadze do 81 kg, a także Adrian Kowal z Olimpu Szczecin w wadze do 60 kg i Mateusz Polski z Róży Karlino w wadze do 64 kg. Trenerem reprezentacji jest szczeciński szkoleniowiec Karol Chabros.

- Z każdego medalu i kwalifikacji będę bardzo zadowolony, ale nie chcę wywierać dodatkowej presji na zawodnikach - powiedział w niedawnej 34-letni Karol Chabros.

Ten młody szkoleniowiec dopiero od stycznia prowadzi kadrę narodową. O ile biało-czerwonym nie wiodło się w turniejach międzypaństwowych, o tyle bardzo dobrze spisywali się w meczach towarzyskich. Wygrali kolejno z Białorusią (14:10 w Ostrowcu Świętokrzyskim), Niemcami (12:8 w Brodnicy) i Armenią (14:6 w Kielcach).

Na Ukrainie stawką pojedynków będą nie tylko medale Starego Kontynentu, ale również "przepustki" na jesienne MŚ w niemieckim Hamburgu.

- Zdobędą je ćwierćfinaliści w poszczególnych kategoriach wagowych. Zawodnicy są dobrze przygotowani, ale tak naprawdę jesteśmy dopiero na początku drogi w cyklu olimpijskim Tokio 2020 - dodał.

Walki eliminacyjne rozgrywane będą od 16 do 20 czerwca. Na 21 czerwca zaplanowane są ćwierćfinały, zaś kolejny dzień będzie wolny dla bokserów. 23 i 24 czerwca odbędą się półfinały i finały (początek o godz. 15). (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy