piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Dwa finały pięściarzy Skorpionu

Boks. Dwa finały pięściarzy Skorpionu

Boks. Dwa finały pięściarzy Skorpionu
Data publikacji: 2017-05-07 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-07 09:06
Wywietleń: 542 251506

Od środy do późnej sobotniej nocy odbywał się w Warszawie 34. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma, w którym boksowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z 23 krajów.

Do finałów awansowało dwóch pięściarzy Skorpiona Szczecin, którzy startowali w barwach reprezentacji Polski, prowadzonej przez szczecińskiego trenera Karola Chabrosa. Niestety, obaj przegrali walki o I miejsce i musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Maciej Jóźwik uległ Davidowi Alaverdianowi (Izrael) 0:5, a Arkadiusz Szwedowicz przegrał 1:4 z Peterem Mullenbergiem (Holandia).

Ponadto brązowe medale wywalczyli: Dorian Mospinek (Skorpion) i Mateusz Polski (Róża Karlino). Piąty zachodniopomorski pięściarz Radomir Obruśnik (Róża) odpadł w ćwierćfinale.

W rywalizacji kobiet walczyły dwie zawodniczki karlińskiej Róży, ale zarówno Elżbieta Wójcik jak i Paulina Jakubczyk odpadły w 1/4 finału.

Kolejnym wyzwaniem przed męską reprezentacją Polski będzie mecz międzypaństwowy z Armenią, który odbędzie się już 26 maja w Kielcach, a powołanie na to spotkanie otrzymali Szwedowicz i Jóźwik.

• • •

W miejscowości Nowa Dęba odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w boksie, podczas których Robert Zakharjan zdobył złoty medal, a srebrne krążki wywalczyli Kamil Ławicki i Robert Resól (wszyscy Skorpion). Szczeciński klub zwyciężył w klasyfikacji drużynowej.©℗ (mij)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”