Boks. Dwa finały pięściarzy Skorpionu

Data publikacji: 07 maja 2017 r. 09:04
Ostatnia aktualizacja: 07 maja 2017 r. 09:06

Od środy do późnej sobotniej nocy odbywał się w Warszawie 34. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma, w którym boksowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z 23 krajów.

Do finałów awansowało dwóch pięściarzy Skorpiona Szczecin, którzy startowali w barwach reprezentacji Polski, prowadzonej przez szczecińskiego trenera Karola Chabrosa. Niestety, obaj przegrali walki o I miejsce i musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Maciej Jóźwik uległ Davidowi Alaverdianowi (Izrael) 0:5, a Arkadiusz Szwedowicz przegrał 1:4 z Peterem Mullenbergiem (Holandia).

Ponadto brązowe medale wywalczyli: Dorian Mospinek (Skorpion) i Mateusz Polski (Róża Karlino). Piąty zachodniopomorski pięściarz Radomir Obruśnik (Róża) odpadł w ćwierćfinale.

W rywalizacji kobiet walczyły dwie zawodniczki karlińskiej Róży, ale zarówno Elżbieta Wójcik jak i Paulina Jakubczyk odpadły w 1/4 finału.

Kolejnym wyzwaniem przed męską reprezentacją Polski będzie mecz międzypaństwowy z Armenią, który odbędzie się już 26 maja w Kielcach, a powołanie na to spotkanie otrzymali Szwedowicz i Jóźwik.

• • •

W miejscowości Nowa Dęba odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w boksie, podczas których Robert Zakharjan zdobył złoty medal, a srebrne krążki wywalczyli Kamil Ławicki i Robert Resól (wszyscy Skorpion). Szczeciński klub zwyciężył w klasyfikacji drużynowej.©℗ (mij)