Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Boks. Rogalińska i Bereziński mistrzami Polski

Data publikacji: 23 listopada 2020 r. 12:10
Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2020 r. 12:19

Niezwykle udane dla zawodników szczecińskiego Skorpiona były mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Podczas zawodów rozgrywanych w Wałczu złote medale zdobyło dwoje młodych zawodników klubu - 19-letnia Wiktoria Rogalińska i jej rówieśnik Mateusz Bereziński.

Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) została Mistrzynią Polski Seniorek w kat. 54 kg. wygrywając w bardzo dobrym stylu finałową walkę z doświadczoną i utytułowaną Pauliną Jakubczyk z Klubu Bokserskiego Karlino, która na koncie ma tytuły młodzieżowa mistrzyni świata, Europy i seniorskiej mistrzyni Polski. Dla 19-latki ze Szczecina złoto seniorskich mistrzostw Polski to kolejny sukces w ostatnich miesiącach. Wcześniej została mistrzynią Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w kat. 51 kg. i wicemistrzynią Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Seniorek w kat. 54 kg.

Największych emocji podczas gali finałowej oczekiwano więc w wadze ciężkiej (do 91 kg). Debiutujący wśród seniorów Mateusz Bereziński ze Skorpiona Szczecin, mimo defensywnego stylu pokonał jednogłośnie na punkty Tomasz Niedźwieckiego z Rushh Kielce, mimo iż to kielczanin przez wszystkie trzy rundy przejawiał większą inicjatywę. Szczecinianin po werdykcie przyznał, że taki ma styl i jego taktyka okazała się skuteczna.

- Teraz czas na turnieje międzynarodowe i zwycięstwa dla Polski – powiedział po pojedynku Mateusz Bereziński.

Brązowe medale MP w Wałcz wywalczyli ponadto inny bokserzy i bokserki Skorpina - Natalia Kaszycka (kat. 75 kg), Filip Szpakowicz ((kat. 63 kg) i Konrad Kaczmarkiewicz.