niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Nasi pięściarze w memoriale Stamma

Boks. Nasi pięściarze w memoriale Stamma

Boks. Nasi pięściarze w memoriale Stamma
Data publikacji: 2016-10-18 15:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-18 15:33
Wywietleń: 752 162523

45 polskich bokserów - 18 zawodniczek i 27 zawodników - wystąpi w 33. edycji turnieju im. Feliksa Stamma. Zawody odbędą się w dniach 26-29 października w Warszawie.

Mocną reprezentację w tym gronie mają dwa kluby z naszego regionu. W rywalizacji panów zaprezentuje się czterech pięściarzy Skorpionu Szczecin i dwóch z Róży Karlino, natomiast wśród kobiet zobaczymy trzy przedstawicielki Skorpionu i dwie z Róży.

W prestiżowym turnieju, którego areną będzie hala sportowa OSiR Włochy przy ul. Gładkiej 18, weźmie udział około80 bokserów z dziewięciu krajów, m.in. Anglii, Kazachstanu, Armenii, Australii i Kataru.

- Liczba startujących może ulec zmianie, bowiem jeszcze napływają zgłoszenia. Eliminacje są zaplanowane na środę 26 października, następnego dnia odbędą się ćwierćfinały, a w piątek półfinały. Finałowa gala rozpocznie się o godz. 16 w sobotę 29 października - powiedział rzecznik Polskiego Związku Bokserskiego Janusz Stabno.

- Wśród pań ciekawą postacią jest m.in. Elżbieta Wójcik (75 kg), pierwsza polska młodzieżowa mistrzyni olimpijska, która już walczy z seniorkami. Na igrzyskach olimpijskich dotychczas były trzy kategorie 51, 60 i 75 kg, jednak w Tokio ma być ich więcej, dlatego i w naszym turnieju są inne wagi - dodał Stabno.

Elżbieta Wójcik, to zawodniczka Róży. Prócz niej nasz region reprezentować będą: Paulina Jakubczyk (Róża), oraz Natalia Holińska, Hanna Solecka i Sylwia Kusiak (wszystkie Skorpion) wśród kobiet, oraz Maciej Jóźwik, Tomasz Resul, Arkadiusz Szwedowicz, Łukasz Stanioch (wzyscy Skorpion) i Radomir Obruśniak, Mateusz Polski (wszyscy Róża) w kategorii mężczyzn. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy