niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Głowacki nie obronił tytułu

Boks. Głowacki nie obronił tytułu

Boks. Głowacki nie obronił tytułu
Data publikacji: 2016-09-18 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-18 08:27
Wywietleń: 1172 155504

Krzysztof Głowacki przegrał w Gdańsku jednogłośnie na punkty z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem i stracił tytuł mistrza świata w boksie federacji WBO w kategorii junior ciężkiej.

Była to pierwsza porażka pochodzącego z Wałcza Polaka w 27 walkach na zawodowym ringu. Sędziowie punktowali jednogłośnie zdecydowanie na korzyść Ukraińca - 119:109, 117:111 i 117:111.

Na trybunach Ergo Areny zasiedli m.in. Witalij Kliczko, Dariusz Michalczewski, Krzysztof Włodarczyk, Mariusz Wach, trener kadry narodowej Zbigniew Raubo oraz wicemistrz olimpijskim w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, którzy mieli okazję oglądać zacięty, ale tylko w pierwszej fazie pojedynek.

Od szóstej rundy dość wyraźną przewagę osiągnął Usyk, który świetnie wytrzymał tę walkę pod względem kondycyjnym. W 11. rundzie Głowacki przyjął bez obrony kilka potężnych ciosów rywala, które powaliłyby na deski wielu pięściarzy, ale Polak nawet się nie zachwiał. W ostatniej rundzie kibice na stojąco oglądali zmagania zawodników, ale to pretendent wciąż był szybszy i bardziej precyzyjny, podczas kiedy wiele uderzeń „Główki” wyraźnie minęło się z celem.

Głowacki został mistrzem świata 14 sierpnia 2015 roku, kiedy w Newark znokautował w 11. rundzie broniącego tytułu Marco Hucka. 16 kwietnia po raz pierwszy przyszło mu bronić pas mistrzowski - pretendent Amerykanin Steve Cunningham wyraźnie przegrał z nim w Nowym Jorku na punkty.

Ukrainiec to były amatorski mistrz Europy i świata oraz złoty medalista olimpijski w 2012 z Londynu. Nowy mistrz świata profesjonalną karierę rozpoczął zaledwie trzy lata temu i do walki z Głowackim stoczył dziewięć pojedynków - osiem w ojczyźnie, a jeden w Niemczech. Wszystkie rozstrzygnął przed czasem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy