Boks. Medalowe żniwa Skorpiona

Data publikacji: 06 września 2018 r. 15:11
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2018 r. 15:11

Bokserski Klub Sportowy Skorpion Szczecin przyzwyczaił nas do tego, że jest ciągle na najwyższych miejscach podczas zawodów mistrzowskich, a szczególnie w rywalizacji dzieci i młodzieży.

W zeszłym roku klub zdobył blisko 50 medali w imprezach międzynarodowych i ogólnopolskich, a w tym roku po pierwszym półroczu sukcesów też jest mnóstwo. Z powodzeniem Skorpion uczestniczy (2 zwycięstwa i 1 porażka) w Ekstralidze Boksu Olimpijskiego i już 8 września czeka szczecinian wyjazdowy mecz w Opolu, natomiast 22 września nasza ekipa zmierzy się u siebie z Wielkopolską Drużyną Ligową.

Zawodnicy Skorpiona zwyciężali w barwach reprezentacji Polski w meczach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego z Litwą i Turcją. Arkadiusz Junior Szwedowicz zwyciężał w meczach niemieckiej Bundesligi i czeskiej Ekstra Ligi, gdzie zdobył z drużyną z Decina brązowy medal.

Podczas MP seniorów złote medale zdobyli: Arkadiusz Junior Szwedowicz (czwarty tytuł z rzędu) i Maciej Jóźwik (do tytułu mistrza Polski seniorów dołożył także mistrza Polski studentów i właśnie reprezentuje nasz kraj w akademickich MŚ w Rosji); srebrne: Dorian Mospinek, Kacper Harkawy i Karol Kowal; a brązowy – Oskar Bielski.

W MP seniorek srebrne medale wywalczyły: Katarzyna Szarańska, Hanna Solecka (obie są akademickimi mistrzyniami kraju, a ta druga startuje teraz w AMŚ w Rosji) i Sylwia Kusiak; a brązowy – Olga Moczała.

W MP juniorek złote medale zdobyły: Wiktoria Rogalińska, Beata Kałuża i Aleksandra Jońca, a brązowy – Joanna Tyras. Złote medalistki brały udział w mistrzostwach Europy juniorek, w których B. Kałuża zdobyła brązowy medal i kwalifikacje do MŚ juniorek.

W MP juniorów brązowy medal zdobył Robert Zakharyan. Podczas OOM (MP kadetów i kadetek) złote medale zdobyli: Daria Parada oraz Igor Terlecki; srebrne: Marcel Materla i Jakub Dordzik; a brązowe: Anita Ryczkowska, Natalia Nowak, Oskar Sadowski, Mokhamedali Karimov i Oskar Maciągowski.

Kadra szkoleniowa Skorpiona to trenerzy o najwyższych światowych certyfikatach (3 gwiazdki AIBA), byli trenerzy kadr narodowych: Karol Chabros (seniorzy) i Marcin Stankiewicz (młodzieżowcy) oraz utalentowany szkoleniowiec młodego pokolenia Patryk Tkaczyk.

Szkoleniowcy: Chabros, Stankiewicz i Tkaczyk są także nauczycielami i trenerami w CMS SMS boks, ul. Mazurska 40, gdzie dyrektorem jest Izabela Kaczór-Olech. Pierwsze trenerskie kroki stawiają zaś Sylwia Maksym i Hanna Solecka, które będą prowadziły Akademię Boksu Olimpijskiego dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Wiele rad przekazuje kolegom i koleżankom po fachu trener Jarosław Poznalski, który jest związany z boksem już od 50 lat.

Skorpion mocno współpracuje z Urzędem Miasta Szczecin, a także z Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie przy ul. Mazurskiej 40, gdzie szkolenie odbywa się na poziomie klas 7 i 8 SP oraz klasy SMS na poziomie LO, w których trenuje wielu mistrzów i mistrzyń kraju oraz medalistów MŚ czy ME. Absolwentami CMS jest wiele pięściarskich gwiazd.

Skorpion zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia bokserskie do hali SDS przy ul. Wąskiej od poniedziałku do piątku: najmłodsi (g. 16), początkujący 11-15 lat (g. 17), zaawansowani (g. 18.30), grupa otwarta (g. 20).

Więcej informacji na profilu fb i pod nr. tel.: 608-294-632, 668-397-747 oraz 609-035-047. ©℗