Boks. Skorpion najlepszy na olimpiadzie

Data publikacji: 09 czerwca 2018 r. 14:12
Ostatnia aktualizacja: 09 czerwca 2018 r. 14:12

W Koninie odbyły się finały XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, w których startowało aż 208 zawodników ze 101 klubów, a najlepszym okazał się szczeciński Skorpion. Województwo zachodniopomorskie zostało sklasyfikowane na III miejscu.

Złoty medal zdobył Igor Terlecki; srebrne krążki wywalczyli: Marcel Materla i Jakub Dordzik; a brązowe: Oskar Sadowski, Mokhamedali Karimov (wszyscy BKS Skorpion, GM CMS SMS boks), Oskar Maciągowski (BKS Skorpion), Sebastian Matela (Taurus Goleniów), Grzegorz Żmuda (Korona Wałcz) i Kacper Jędrasik (Olimp Szczecin). ©℗

Na zdjęciu: Medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z naszego województwa i trenerzy Patryk Tkaczyk oraz Marcin Stankiewicz, a także gościnnie obecni na finałach: czołowy zawodnik MMA Michał Materla i zawodowy pięściarz wagi ciężkiej Artur Szpilka, którzy dzień wcześniej w Gorzowie grali w meczu charytatywnym na rzecz zawodnika szczecińskiego Skorpiona Aleksa Piotrowskiego, który stracił nogę.