wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Krzysztof Zimnoch przed walką w Szczecinie

Boks. Krzysztof Zimnoch przed walką w Szczecinie

Boks. Krzysztof Zimnoch przed walką w Szczecinie
Data publikacji: 2016-05-04 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 732 132333

- Zapomniałem już o walce z Mollo, dla mnie w ogóle jej nie było. Muszę wymazać z pamięci, bo chcę osiągnąć swoje cele w wadze ciężkiej. Najlepsi bokserzy są w moim zasięgu. - uważa Krzysztof Zimnoch, który 28 maja w Szczecinie zmierzy się z Konstantinem Airichem.

32-letni Zimnoch, promowany przez grupy Sferis KnockOut Promotions i Babilon Promotion, na co dzień trenuje w Londynie pod okiem CJ Husseina. Debiut tego duetu był nieudany; w lutym polski pięściarz szybko przegrał z Amerykaninem Mike'm Mollo.

- Moje plany i cele się nie zmieniają - chcę w niedalekiej przyszłości dostać szansę boksowania o pas mistrza świata znanej federacji. Jako amator potrafiłem wygrać z obecnym czempionem WBC Deontayem Wilderem, więc radzę sobie w ringu. Wiem także, że najwięcej zależy ode mnie, od mojego przygotowania i zdrowia, a zawsze swoją cegiełkę dołożą również promotorzy. - powiedział pochodzący z Białegostoku Zimnoch.

Wilder z Powietkinem

Wkrótce dojdzie do kilku interesująco zapowiadających się pojedynków w kategorii ciężkiej. 21 maja Wilder będzie bronił pasa WBC w starciu z Rosjaninem Aleksandrem Powietkinem.

- Powietkin udowodnił w walce z Mariuszem Wachem, że potrafi walczyć z większymi od siebie, że potrafi przedostać się do półdystansu. Jeśli uczyni to z Wilderem, to Amerykanin będzie zagrożony. Inna sprawa, że Wilder to nie Wach, jest bardziej mobilny oraz szybszy i na tak wiele raczej nie pozwoli Rosjaninowi. Chociaż nie zdziwię się, jeśli zwycięży Powietkin. - ocenił Polak.

Najbliższy rywal Zimnocha - urodzony w Kazachstanie reprezentant Niemiec Airich w 2014 roku przegrał m.in. z mistrzem olimpijskim z Londynu Brytyjczykiem Anthonym Joshuą. Za półtora miesiąca Joshua będzie bronił tytułu IBF w walce z Dominicem Breazeale (USA).

- Joshua dostał łatwiejszego przeciwnika na pierwszą obronę i może triumfować nawet przed czasem. Ciekawiej powinno być na początku lipca, kiedy znów w ringu staną Tyson Fury i Władimir Kliczko. Jeśli Brytyjczyk będzie walczył jak w pierwszej potyczce, to zachowa pasy WBA i WBO. Kliczko zapewne jednak odrobił lekcję i będzie niesamowicie zdeterminowany, by się zrewanżować Fury'emu, który jak wiemy codziennie mówi coś innego o swojej karierze i tak naprawdę nie wiadomo, co on planuje, a przede wszystkim jak będzie przygotowany. - dodał Zimnoch.

Ambicje w wadze ciężkiej

Spore ambicje w wadze ciężkiej ma również kilku polskich bokserów, na czele z Arturem Szpilką, Wachem i Zimnochem.

- Zapomniałem już o walce o Mollo, dla mnie w ogóle jej nie było. Muszę wymazać z pamięci, bo chcę osiągnąć swoje cele w królewskiej kategorii. Najlepsi bokserzy są w moim zasięgu, potrzebuję trzech-czterech zwycięstw i będę mógł rywalizować z absolutną czołówką. Nie ma mowy już o wpadkach. Nie oglądam się za siebie, tylko codziennie ciężko pracuję i z wielkim optymizmem patrzę w przyszłość. Trudności zawsze się pojawią, ale ja muszę je pokonywać. - podkreślił.

Poza Zimnochem, na gali w Szczecinie wystąpią też m.in. były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof "Diablo" Włodarczyk oraz Michał Cieślak, który przebojem wdarł się do czołówki tej kategorii. (par)

Komentarze

A co z Ugnohem?
jest najlepszy z polskich ciężkich i żadnych planów nie ma?...
2016-05-05 21:39:57
Box
Zimnoch to jest gość, ma ciekawy sposób wypowiadania się. Dorównać może mu tylko Różalski z MMA - fajnie się ich słucha :)
2016-05-05 08:46:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy