Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

ZUT uczelnią dostępną

Data publikacji: 16 września 2023 r. 17:47
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2023 r. 17:47
ZUT uczelnią dostępną
Fot. archiwum  

W obszernej publikacji na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie został zaprezentowany jako modelowy i inspirujący przykład wykorzystania dofinansowania z Funduszy Europejskich na propagowanie idei dostępności w instytucjach szkolnictwa wyższego.

Autorzy komunikatu jako źródło swojej inspiracji przytoczyli spontaniczny wpis w mediach społecznościowych, opublikowany przez panią Elżbietę Kuźbę, opiekunkę projektów służących zapewnieniu dostępności realizowanych na uczelni: „(….) miałam możliwość wizyty w ZUT i obejrzenia na żywo efektów realizacji. Wiedziałam, że będzie dobrze, ale nie sądziłam, że aż tak. To była dla mnie prawdziwa uczta merytoryczna, rozszerzająca horyzonty, niezwykle inspirująca, otwierająca oczy na kwestie dostępności. Poznałam zespół fantastycznych ludzi działających dla innych i robiących to z taką pasją i przekonaniem, że aż chciałam tam zostać jeszcze chwilę dłużej i dowiedzieć się więcej. To właśnie tacy beneficjenci sprawiają, że czuję się dumna z bycia opiekunem projektu. I to tacy ludzie sprawiają, że świat jest lepszy”.

Biuro wsparcia Osób z Niepełnosprawnością (BON), Symulatorium Dostępności, Aplikacja AuditOmate służąca do audytów dostępności budynków czy studia podyplomowe dla specjalistów do spraw dostępności to przykładowe projektowe rezultaty, które robią wrażenie na ekspertach. Jednak uczelnia najbardziej cieszy się, że doceniono jej pracowników – ich zaangażowanie, kreatywność, wytrwałość i skuteczność w dążeniu do zmian na lepsze.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2023-09-16 20:48:18
Kasę do UE trzeba będzie wpłacać , bo Niemiece cienko popierdują, tak ich te zaproszone przez Makrelę i Tuska ( Króla Europy ), inżyniery i lekarze " objadają " . 25 mln biorców zasiłku , do tego koszty zakwaterowania i pilnowania ( sam byłem przegoniony przez ruskojęzycznego ochroniarza , bo chciałem zaparkować auto na podwórku kamienicy , gdzie lokatorami są już tylko pontoniarze z Lampeduzy ) , koszty leczenia , ubierania etc. Zegarek tyka , najdalej za dwa lata będzie " krach na giełdzie" !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA