środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > ZUT pierwszy raz na liście szanghajskiej

ZUT pierwszy raz na liście szanghajskiej

ZUT pierwszy raz na liście szanghajskiej
Data publikacji: 2018-09-26 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 1387 352833

Na ogłoszonej po raz dziesiąty liście szanghajskiej, czyli zestawieniu najlepszych szkół wyższych według Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju, zaistniał po raz pierwszy West Pomeranian University of Technology – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Autorzy zestawienia docenili dorobek szczecińskiej uczelni w dziedzinie chemical engineering, umieszczając ją na miejscu 301-400. Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa prowadzony jest na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.

Na to osiągnięcie składa się dorobek Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, gdzie prowadzone są trzy kierunki studiów: „Technologia Chemiczna – TCh”, „Inżynieria Chemiczna i Procesowa – IChiP” oraz „Nanotechnologia – NT”.

Te kierunki studiów w nowej klasyfikacji dziedzin i dyscyplin naukowych zaliczane są do „Nauk inżynieryjno-technicznych” w dyscyplinach „Inżynieria chemiczna” – TCh oraz IChiP oraz „Inżynieria materiałowa” – NT.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Jarun
Roberciku-cepie z mikrocefalią, czytasz bez zrozumienia. Chińczycy ogłosili, że szczeciński ZUT to barachło a najlepszy jego wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej uplasowali na 390 miejscu. 390 miejsce to sukces? W pierwszej 20 to sukces, a nie ,że wciągnęli na listę i to chińczyki. To uczelnia (nie ja), obraża studentów swoim niskim poziomem. Ja wiem, że masz trudności z logicznym myśleniem. Małpiarnia ubrana w togi przyznaje sobie w Szczecinie Nagrody Nobla. Przecież to kpina. Mało tego. Jeszcze się kretyni cieszą, że noszą podróbę. PS. Ujadanie na mnie nie zmieni, że w Polsce nie ma wyższych uczelni, a są śmieszne szkółki...tak samo jak nie ma ekstraklasy (to jest tylko nazwa). Przyjechali amatorzy z Luksemburga i rozgromili Legię(Pany). A byli to kucharze, stolarze, kowale i drwale i pokonali "zawodowców".
2018-09-27 10:17:32
Robert
Cóż, takich jak Jarun - wszystko wiedzących na każdy temat, obrażających wszystkich i wszystko, usprawiedliwia tylko poziom ich własnych kompleksów i frustracji. W życiu im nie wyszło, to sobie pomstują na uczelnie, miasto, kraj, na tych którym się udało. Biedni, mali ludzie, których ostatecznie żółć z zawiści zżera.
2018-09-26 23:56:58
Jarun
Tak, tak, mogę pogratulować, że wśród zawodowców według Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju (ranking chińczyków) Nikt poważny na poważnie nie bierze go pod uwagę, (podobnie jak zachodniopomorskiego nobla-jobla) jakiś ZUT z zapyziałego miasteczka, z zapyziałego państwa, w tzw. zadupiu nauki, wszedł na listę chińszczyzny. Nie bądź śmieszny pacanie. Poproście, żeby sołtys Wąchocka przyznał wam Nobla i pierwsze miejsce w rankingu.
2018-09-26 15:25:33
jonatan
Jarun jak zwykle piszesz głupoty, i przy okazji obrażasz. Tak samo zostały skalsyfikowane Uniwersytet Warszawski i Jagielloński, a także Politechnika Warszawska i chyba Wrocławska. To lista światowa, i tylko nieliczne uczelnie znajdują się na tej liście. Nie znalazły się tam żadne inne polskie uczelnie, poza wymienionymi. Tak więc pogratuluj ZUT-owi ciemny człowieku, a nie obrażaj go za sukces. Zanim zabierzesz głos w przyszłości to najpierw doucz się, bo braki masz we wszystkim, co widać po twoich komentarzach
2018-09-26 14:50:53
Jarun
390 miejsce to rzeczywiście sukces. Na 289 miejscu: Murzyński Instytut Szamanizmu.
2018-09-26 11:25:12
Klassa
Brawo.
2018-09-26 10:30:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie