czwartek, 21 stycznia 2021r.

ZMPSiŚ pomógł unowocześnić pracownię nawigacyjną

Data publikacji: 2020-10-31 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-31 11:56
ZMPSiŚ pomógł unowocześnić pracownię nawigacyjną
 

Zespół Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu, kształcący m.in. przyszłych mechaników okrętowych i nawigatorów morskich, z roku na rok rozbudowuje swoją bazę dydaktyczno-warsztatową. Dzięki pomocy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w tym roku unowocześnił pracownię nawigacyjną.

ZMPSiŚ od czterech lat wspiera finansowo placówkę, która dzięki tej pomocy sukcesywnie rozbudowuje i unowocześnia swoją bazę dydaktyczno-warsztatową, wyposażając szkołę w pomoce dydaktyczne, nowe stanowiska ćwiczeniowe itd.

By sprostać wyzwaniom rynku, szkoła musi stale rozwijać swoją bazę dydaktyczną i podnosić poziom kształcenia, dostosowując się do postępu technologicznego. Dzięki wsparciu ZMPSiŚ placówka kupiła 15 nowoczesnych stołów nawigacyjnych do pracy na mapach nawigacyjnych.

– Będą one również wykorzystane jako stanowiska do egzaminów z kwalifikacji zawodowych dla techników nawigatorów morskich – informuje Marzena Gańcza, dyrektor ZSM. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Zarządowi Portów Szczecin i Świnoujście za wkład w rozwój naszej placówki.

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu już od 60 lat kształci młodzież na potrzeby gospodarki morskiej. Jak dotąd jest jedyną szkołą średnią kształcącą na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej. Dzięki temu jej absolwenci uczący się w zawodach  technik nawigator morski i technik mechanik okrętowy, po odbyciu nadzorowanej praktyki morskiej, mogą przystępować do egzaminu oficerskiego.

(ek)

Fot. ZSM

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ