piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Nauka > Zmiany w politechnice. Nowa rada uczelni

Zmiany w politechnice. Nowa rada uczelni

Zmiany w politechnice. Nowa rada uczelni
Data publikacji: 2019-04-19 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1386 386870

Piotr Huzar, prezes zarządu Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, stanął na czele pierwszej Rady Uczelni, powołanej przez Senat Politechniki Koszalińskiej (PK). Gremium liczy siedem osób, w tym trzy spoza wspólnoty akademickiej. 

Zadaniem rady będzie opiniowanie projektów statutu i strategii uczelni, monitorowanie gospodarki finansowej i zarządzania PK, a także wskazywanie kandydatów na rektora po zaopiniowaniu przez senat. 

Do rady weszli nauczyciele akademiccy: prof. Dariusz Lipiński z Wydziału Mechanicznego, - prodziekan w latach 2008-2016, prof. Jerzy Rembeza z Wydziału Nauk Ekonomicznych - prodziekan w latach 2004-2007 i prof. Robert Sidełko z Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji - kierownik studiów doktoranckich. Nadto osoby stale współpracujący z uczelnią: Piotr Bartkiewicz - dyrektor koszalińskiego oddziału firmy GlobalLogic oraz przewodniczący Konwentu Pracodawców Wydziału Elektroniki i Informatyki PK, wspomniany Piotr Huzar - organizator samorządu gospodarczego i wiceprzewodniczący Rady Pracodawców Wydziału Mechanicznego PK, wiceszef Konwentu Wydziału Nauk Ekonomicznych PK i członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej (obaj to absolwenci uczelni) oraz Joanna Jodłowska - członek zarządu firmy Kronospan i inicjatorka powołania Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Do rady wejdzie także Julia Małecka-Nowosielska jako przewodnicząca Parlamentu Studentów. Kadencja potrwa do końca grudnia 2020 roku.

Przewodniczącym został Piotr Huzar, bo zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym i nauce musi być nim osoba spoza uczelni.  Wynagrodzenie szefa nowego gremium wynosi 1 tys. zł (brutto), a członków rady - po 800 zł.©℗

(m)

Fot. Adam Paczkowski/PK

Na zdięciu: Środkowopomorskie Targi Pracy, organizowane przez Politechnikę Koszalińską, to miejsce spotkań przedstawicieli nowej Rady Uczelni. Trzeci z prawej to Piotr Huzar, szef nowego gremium.

Komentarze

poznaniak
Chyba pora jiż zamykać tę szkółkę niedzielną. Studentów nawet z łapanki nie mogą zdobyć. Kto by chciał studiować w takiej ponurej dziurze jak Koszalin? Zapraszamy do Poznania
2019-04-24 22:37:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie