Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

„Złote" szkoły ze Szczecina

Data publikacji: 08 czerwca 2023 r. 20:49
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2023 r. 20:49
„Złote" szkoły ze Szczecina
 

Ideą programu „Złote Szkoły NBP" jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Właśnie zakończyła się trzecia edycja ekonomicznych zmagań uczniów - cztery placówki ze Szczecina mogą się poszczycić tytułem finalisty. 

Tegoroczną edycję programu z powodzeniem zakończyła Niepubliczna Szkoła Podstawowa Promyk Szkoła jak Dom w Szczecinie - znalazła się na szóstym miejscu. Tytuły zdobyły także: IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Szczecinie - miejsce 29, na 66 pozycji - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie, a na miejscu 103 - Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie.

O tytuł „Złotej Szkoły NBP” ubiegają się placówki, które zdobyły najwięcej punktów za zrealizowane trzy zadania poświęcone tematowi przewodniemu edycji. W tym roku hasło brzmiało: „Poznajemy Bank Centralny". Na podstawie rankingu szkół NBP określa próg punktowy, który decyduje o przyznaniu tytułu. Spośród Złotych Szkół NBP nagrody pieniężne otrzymują te, które najlepiej wykonały zadania danej edycji programu: lekcję poświęconą ekonomii, debatę szkolną i warsztat uczniowski.

Program adresowany się do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz szkół ponadpodstawowych.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA