czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów

Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów

Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów
Data publikacji: 2016-10-30 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2358 167150

Zdrowy tryb życia, dieta, zasady zachowania bezpieczeństwa - to tematy prelekcji ekspertów podczas Senioralliów, czyli Dni Seniora, które w sobotę i niedzielę (29-30 października) odbyły się w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni. Wykładom towarzyszył poczęstunek.

Osoby starsze mogły usłyszeć porady policyjne, medyczne, dietetyczne czy kosmetyczne. Prelegenci odpowiadali na pytania nurtujące seniorów. Spotkaniom z ekspertami towarzyszył poczęstunek oraz minitargi. Na stoisku TeleCardio wykonywano badanie EKG, mierzono ciśnienie, pokazywano, jak wykonać badanie EKG na odległość oraz jak korzystać z platformy medycznej.

Seniorallia przygotowała fundacja Edukatio z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Tekst i fot. (ek)

Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów

Komentarze

Zlo... dobrem zwyciezaj,
Pytanie do PO-nizszego Qustorp-a... a co "robiles" przez ostatnie 8 lat, jak u Wladzy bylo PO ? A dzisiaj nie mozes byc "Tym 1-szym" i zglosic sie do takiej Pomocy... jak sam opisujesz ??
2016-11-05 22:40:40
Qustorp
Kochanie staruszków za państwowe pieniążki. A "Stara Rzeźnia" ma swój "pijar". Co z tymi staruszkami, którzy leżą obłożnie chorzy w swoich zaciszach domowych, i powolutku zlegają do śmierci w biedzie i w ciszy. W Polsce nie ma funduszu jak w Niemczech ,na opiekę nad starymi ludźmi. Można , mieć rentę , można mieć emeryturę , ale można być sparaliżowanym. Do Starej Rzeźni nie doczołgają się po ciasteczko. Na to potrzebni są opiekunowie, ale nie żadne tzw. Wolontariaty!Płatni opiekunowie. Takimi w Niemczech w zdecydowanej masie są Polacy ( pielęgniarki i pielęgniarze i różne inne pokrewne specjalności. To się nazywa "Realpolitik"
2016-10-31 20:12:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy