Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zdolni studenci z ZUT

Data publikacji: 2019-07-13 10:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Zdolni studenci z ZUT
 

Patryk Prokurat i Piotr Wojdalski, studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, zostali laureatami szóstej edycji konkursu Seeds for the Future organizowanego przez firmę Huawei. To przedsięwzięcie realizowane w wielu krajach świata.

Patryk Prokurat napisał pracę o zastosowaniu sztucznej inteligencji, Piotr Wojdalski - o chmurze obliczeniowej w biznesie i administracji publicznej.

- Sztuczna inteligencja zdecydowanie rzuca nowe światło na sposób, w jaki żyjemy w dzisiejszym świecie. Wykorzystanie maszyn i ich mocy obliczeniowej do pracy poprzez przestrzeganie naturalnych wzorców poznawczych i naśladowanie ludzkiego sposobu myślenia przynosi rozwój naukowy na zupełnie nowy poziom. Mimo że nowoczesne metody sztucznej inteligencji nie przypominają wizji znanych z filmów science-fiction, mogą z pewnością służyć ludzkości i przynosić znaczące korzyści współczesnemu społeczeństwu - mówi Patryk.

- Wykorzystywanie chmury obliczeniowej daje nie tylko duże możliwości rozwoju systemów informatycznych, a co za tym idzie skalowania swojego biznesu, ale także, a może przede wszystkim, możliwość oszczędzania środków na budowaniu własnego zaplecza technicznego i sprzętowego przy jednoczesnym zachowaniu dużej wydajności oraz bezpieczeństwa danych – wyjaśnia Piotr.

Nagrodą główną w konkursie jest dwutygodniowy wyjazd do Chin, w czasie którego laureaci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w siedzibie głównej firmy w Shenzhen oraz mają możliwość kulturoznawczego pobytu w Pekinie.

Przypomnijmy, że w ostatnim rankingu "Perspektyw" ZUT został uznany za najbardziej innowacyjną uczelnię w Polsce.

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA