środa, 23 września 2020.
Strona główna > Nauka > Zdalna nauka do końca roku szkolnego. Jak będą wyglądać wakacje?

Zdalna nauka do końca roku szkolnego. Jak będą wyglądać wakacje?

Zdalna nauka do końca roku szkolnego. Jak będą wyglądać wakacje?
Data publikacji: 2020-06-01 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 1299 457537

Do 26 czerwca zajęcia dla uczniów będą prowadzone zdalnie - przekazał w poniedziałek (1 czerwca) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Przypomnijmy, że zajęcia w formie elektronicznej prowadzone są od marca.

- Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach - mówił w poniedziałek na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski. - Początkowo dotyczyły one uczniów klas ósmych i maturzystów. Zdajemy sobie sprawę, że kształcenie na odległość ma pewne ograniczenia, a bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem nie da się zastąpić najnowocześniejszymi narzędziami. Stąd możliwość konsultacji w reżimie sanitarnym, w mniejszych grupach.

Uruchomione zostały zajęcia praktyczne dla uczniów klas trzecich branżowej szkoły I stopnia oraz z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym dla uczniów trzecich klas technikum. Uczniowie wszystkich klas technikum mogą również odbywać praktyki zawodowe u pracodawców.

Wszystkie szkoły mają zostać zaopatrzone w środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Na konferencji poruszony został także temat organizacji wyjazdów wakacyjnych.

- Wypoczynek w okresie epidemii musi być przede wszystkim bezpieczny. Mamy wytyczne, które powinni spełnić organizatorzy wyjazdów - dodał minister Piontkowski.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Procedury mają służyć ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry.

Obozy i kolonie mogą być zorganizowane tylko w obiektach, bazach i miejscach spełniających warunki bezpieczeństwa. "W trakcie trwania wypoczynku należy ograniczyć odwiedziny osób z zewnątrz. W jednym pokoju czy namiocie powinni być zakwaterowani uczestnicy z tej samej grupy, w której prowadzi się zajęcia. Liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 osób przy zachowaniu powierzchni 4 m kw. na 1 osobę.  Minimalna przestrzeń przy prowadzeniu zajęć w pomieszczeniu nie może być mniejsza niż 4 mkw. na 1 osobę" - czytamy w komunikacie MEN.

Dariusz Piontkowski przekazał również, że blisko 25 tys. dzieci oraz młodzieży planuje w tym roku wyjechać na wakacje zorganizowane. - Mamy już ponad tysiąc zgłoszeń zorganizowanych kolonii i obozów. To zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich, ale mamy nadzieję, że liczba ta będzie stopniowo wzrastać.

(kn)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

Wks
Zakonczmy juz ten tzw rok szkolny!
2020-06-01 14:13:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie