Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Zapraszają filologów, lingwistów, literatów...

Data publikacji: 2021-06-08 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-08 07:55
Zapraszają filologów, lingwistów, literatów...
Wydział Humanistyczny zaprasza w swoje progi. Na razie wirtualnie. Fot. Ryszard Pakieser  

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza kandydatów na studia - wszystkich tych, którym marzy się kariera filologa, lingwisty, pisarza. Wirtualne spotkania już się rozpoczęły i potrwają do 16 czerwca. 

- W ofercie wydziału znajdziemy nie tylko filologię angielską, germańską, norweską, romańską i rosyjską z dodatkowym językiem obcym, ale również lingwistykę dla biznesu, studia pisarskie czy global communication - kierunek z wykładowym językiem angielskim, łączący językoznawstwo z nauką o kulturze - mówi Agnieszka Lizak, rzecznik prasowy US.

Nowością na Wydziale Humanistycznym jest kierunek: polonistyczno – germanistyczne wspólne studia nauczycielskie. Celem studiów jest przygotowanie przyszłych absolwentów do wykonywania zawodu nauczyciela języka polskiego i języka niemieckiego.  Na pierwszym roku studiów program realizowany będzie na uczelniach macierzystych, na drugim roku w Greifswaldzie, na trzecim roku w Szczecinie.

Dni Otwarte odbywać się będą online na platformie MS Teams. Kody dostępu są dostępne na stronie WH. 

- Na odwiedzających będą czekać wykładowcy i studenci poszczególnych kierunków, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości, przedstawią proces rekrutacji, przebieg studiów oraz wskażą możliwości zatrudnienia po uzyskaniu dyplomu - dodaje Agnieszka Lizak.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Fifaśla
2021-06-12 22:53:55
A tam polonistykę wykłada ta co komunikuje się z ludem wiecowym słowem w.....ć ? To ma być psorka, która ma mnie uczyć jak po polsku mówić? Wolne żarty..
zazeł
2021-06-09 11:53:19
Będą łapanki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ