Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Podaruj cząstkę siebie. Może kogoś uratujesz

Data publikacji: 26 marca 2019 r. 19:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Podaruj cząstkę siebie. Może kogoś uratujesz
 

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w akcji charytatywnej „Podaruj cząstkę siebie”, która odbywać się będzie w środę (27 marca) w g. 10 - 14 w budynku przy ul. Krakowskiej 71-79. Podczas wydarzenia będzie można: oddać krew, zarejestrować się w się w bazie dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych, skorzystać z bezpłatnych badań i porad czy wziąć udział w warsztatach i pokazach dotyczących zdrowia.

„Podaruj cząstkę siebie” to akcja charytatywna, która odbywa się na Wydziale Humanistycznym US od 2015 roku. Wydarzenie powtarzane jest cyklicznie co sześć miesięcy i od początku jego trwania udało się zebrać już ponad 200 litrów krwi.

- Akcja integruje całe pokolenia - chętnie uczestniczą w niej studenci wszystkich szczecińskich uczelni, dzieci, które przychodzą na przygotowane dla nich zajęcia, ich rodzice i dziadkowie – mówi dr Lidia Marek, pomysłodawczyni i jednocześnie współorganizatorka akcji.

Krew będzie można oddać w punkcie stacjonarnym w sali 107 przy holu głównym, który będzie przygotowany przez profesjonalny zespół medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA