środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Zanim wygumkują gimnazja...

Zanim wygumkują gimnazja...

Zanim wygumkują gimnazja...
Data publikacji: 2016-01-18 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-18 19:30
Wywietleń: 1726 103361

Szczecińscy radni uważają, że urzędnicy magistratu powinni przeprowadzić analizy dotyczące zapowiadanych przez polski rząd zmian w systemie oświaty. Mówi się bowiem o powrocie do ośmioklasowej podstawówki, czteroletniego liceum, a tym samym o likwidacji gimnazjów. Wiąże się z tym m.in. zmiana w rejonizacji szkół podstawowych oraz przeznaczenie niektórych z budynków oświatowych na inne cele. Być może takie analizy powstają w Wydziale Oświaty Urzędu Miejskiego, choć w oficjalnej informacji, przesłanej do „Kuriera Szczecińskiego", urzędnicy tego nie potwierdzają.

Na niedawnym posiedzeniu Komisji ds. Edukacji radni zapoznawali się z tegorocznymi planami remontowymi i modernizacyjnymi w szczecińskich szkołach. Okazało się, że około 1 mln 700 tys. zł zostanie przeznaczone na budynki gimnazjalne.

- Uważam, że powinna się odbyć debata, czy warto wydawać tak dużą kwotę na gimnazja, które być może wkrótce znikną z mapy oświatowej w kraju - mówił radny Paweł Bartnik. - Co prawda mam inne zdanie niż obecny rząd i jestem przeciwny likwidacji tych placówek, ale skoro się o tym mówi, to trzeba brać pod uwagę taką ewentualność. Kiedyś wydano sporo pieniędzy na remont „Maciusia", potem wyprowadzono uczniów z tego budynku. A teraz stoi on pusty, tylko szczury tam biegają. Zatem pieniądze wyrzucono w błoto. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 18.01.2016 

 Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

Metodą Solidaruchów
na stopniową likwidację państwa, jest nieustanna zmiana...było dobrze - zmienili; teraz kiedy się społeczeństwo dostosowało - zmiana. Tak będzie zawsze, dopóki...
2016-01-18 18:08:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie