poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń

WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń

WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń
Data publikacji: 2019-10-11 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1241 420664

Uroczystość z okazji 60-lecia Branżowej Szkoły I Stopnia Wojewódzkich Zakładów Doskonalenia Zawodowego przy pl. Kilińskiego w Szczecinie odbyła się w piątek 11 października. Przez cały okres działalności ukończyło ją 7 tysięcy absolwentów, z uczniami pracowało ok. 300 nauczycieli i instruktorów zawodu.

Piątkowe spotkanie było okazją do przypomnienia historii placówki, która na przestrzeni lat przechodziła wiele zmian. W 1959 r. rozpoczęła działalność jako Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Pracujących Zakłady Doskonalenia Rzemiosła. Uruchomiono wówczas kształcenie w kilku zawodach - ślusarz, elektromechanik, stolarz, tapicer, introligator. Od tej pory miejsce to wciąż kształci rzemieślników, uczy młodych ludzi zawodu i przygotowuje do wejścia na rynek pracy.

- Od początku istnienia szkoły bardzo duża uwagę przywiązywano do działalności wychowawczo-opiekuńczej - mówiła Maria Ścibor-Szczepan, która od dwudziestu lat jest dyrektorem placówki. - Uczniowie uczestniczyli w wielu kołach zainteresowań  i licznie brali udział w konkursach. Obecnie na poziomie klas wielozawodowych uczymy w dziesięciu zawodach z zajęciami praktycznymi u pracodawców i w trzech zawodach z zajęciami praktycznymi w naszych warsztatach szkolnych: ślusarz, elektromechanik i operator obrabiarek skrawających. Pozostałe zawody wybierane najczęściej to: fryzjerzy, sprzedawcy, kucharze, cukiernicy, mechanicy pojazdów samochodowych. Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną, dobrze wyposażone pracownie i warsztaty. Kadra pedagogiczna współpracuje na co dzień z pracodawcami, zatrudniającymi uczniów.

Szkoła realizuje programy unijne, dzięki czemu uczniowie uczestniczyć mogą w w dodatkowych szkoleniach i zajęciach - z doradztwa zawodowego, informatyki, języków obcych, zdobywają dodatkowe kwalifikacje, a w ramach programu Erasmus+ wyjeżdżają na zagraniczne staże zawodowe.

W programie jubileuszowej uroczystość nie zabrakło także podziękowań i gratulacji dla pracującej tam kadry.

(gan)

Fot. Marta Teszner

 

 

WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie