czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Nauka > WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń

WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń

WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń
Data publikacji: 2019-10-11 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1081 420664

Uroczystość z okazji 60-lecia Branżowej Szkoły I Stopnia Wojewódzkich Zakładów Doskonalenia Zawodowego przy pl. Kilińskiego w Szczecinie odbyła się w piątek 11 października. Przez cały okres działalności ukończyło ją 7 tysięcy absolwentów, z uczniami pracowało ok. 300 nauczycieli i instruktorów zawodu.

Piątkowe spotkanie było okazją do przypomnienia historii placówki, która na przestrzeni lat przechodziła wiele zmian. W 1959 r. rozpoczęła działalność jako Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Pracujących Zakłady Doskonalenia Rzemiosła. Uruchomiono wówczas kształcenie w kilku zawodach - ślusarz, elektromechanik, stolarz, tapicer, introligator. Od tej pory miejsce to wciąż kształci rzemieślników, uczy młodych ludzi zawodu i przygotowuje do wejścia na rynek pracy.

- Od początku istnienia szkoły bardzo duża uwagę przywiązywano do działalności wychowawczo-opiekuńczej - mówiła Maria Ścibor-Szczepan, która od dwudziestu lat jest dyrektorem placówki. - Uczniowie uczestniczyli w wielu kołach zainteresowań  i licznie brali udział w konkursach. Obecnie na poziomie klas wielozawodowych uczymy w dziesięciu zawodach z zajęciami praktycznymi u pracodawców i w trzech zawodach z zajęciami praktycznymi w naszych warsztatach szkolnych: ślusarz, elektromechanik i operator obrabiarek skrawających. Pozostałe zawody wybierane najczęściej to: fryzjerzy, sprzedawcy, kucharze, cukiernicy, mechanicy pojazdów samochodowych. Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną, dobrze wyposażone pracownie i warsztaty. Kadra pedagogiczna współpracuje na co dzień z pracodawcami, zatrudniającymi uczniów.

Szkoła realizuje programy unijne, dzięki czemu uczniowie uczestniczyć mogą w w dodatkowych szkoleniach i zajęciach - z doradztwa zawodowego, informatyki, języków obcych, zdobywają dodatkowe kwalifikacje, a w ramach programu Erasmus+ wyjeżdżają na zagraniczne staże zawodowe.

W programie jubileuszowej uroczystość nie zabrakło także podziękowań i gratulacji dla pracującej tam kadry.

(gan)

Fot. Marta Teszner

 

 

WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń WZDZ świętuje 60-lecie. Szkoła znana od pokoleń

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie