Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wyższa uczelnia w Kołobrzegu. Podpisali list intencyjny

Data publikacji: 21 marca 2024 r. 10:39
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024 r. 10:46
Wyższa uczelnia w Kołobrzegu. Podpisali list intencyjny
Obiekt przy ul. Łopuskiego, w którym ostatnio zdemontowano wszystkie wewnętrzne kondygnacje, miał pierwotnie służyć wyższej uczelni artystycznej. Teraz jest w rękach dewelopera. Fot. Artur BAKAJ  

W Kołobrzegu co najmniej od kilkunastu lat dąży się do tego, aby miasto stało się ośrodkiem akademickim.

W przeszłości władze kurortu próbowały przyciągnąć do niego renomowane uczelnie, oferując nawet sprzedaż lub udostępnienie atrakcyjnych nieruchomości na preferencyjnych warunkach.

W Kołobrzegu funkcjonował między innymi ośrodek zamiejscowy Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu ze Szczecina, Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania z Łodzi oraz wydział zamiejscowy Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Miasto miało stać się także ośrodkiem jednej z wyższych szkół artystycznych, ale skończyło się tylko na sprzedaży jej nieruchomości. Wszystkie dotychczasowe projekty się zakończyły. Teraz samorządy miejski i powiatowy z nadzieją spoglądają na Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koszalinie, z którą właśnie podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia na bazie dawnego Liceum Medycznego wydziału zamiejscowego tej uczelni. Zgodnie z założeniami mają się w nim kształcić pielęgniarki i ratownicy medyczni. Dokument został podpisany w obecności ministra nauki Dariusza Wieczorka, który przy okazji zdradził, że rozpoczęła się procedura zmierzająca do zmiany nazwy szkoły na Akademię Nauk Stosowanych.

Zgodnie z założeniami zajęcia dydaktyczne w kołobrzeskim wydziale rozpoczną się jeszcze w tym roku. Mają mieć one charakter bezpłatny. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA