poniedziałek, 20 sierpnia 2018.
Strona główna > Nauka > Wybrali nowego rektora

Wybrali nowego rektora

Wybrali nowego rektora
Data publikacji: 2016-03-09 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 2838 122977

Profesor Dariusz Dyczewski został wybrany na stanowisko rektora Akademii Sztuki w Szczecinie. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. 

Podczas wtorkowego głosowania spośród 19 obecnych elektorów 18 głosowało za wyborem prof. Dyczewskiego na stanowisko rektora. Jeden głos był nieważny, przeciwko nie zagłosował nikt.
Dyczewski obejmie stanowisko 1 września i zastąpi prof. Ryszarda Handkego, który pełnił tę rolę od początku istnienia AS. 
Wciąż trwają wybory prorektorów, władz wydziałowych i członków senatu uczelni. Proces wyborczy powinien zakończyć się w połowie kwietnia.

Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski jest absolwentem Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Poznaniu, Podyplomowego Studium Emisji Głosu, Podyplomowego Studium Chórmistrzostwa w AM w Bydgoszczy, podyplomowego studium przy AM we Wrocławiu w zakresie zarządzania placówkami oświatowymi i kulturalnymi. Był m.in. asystentem chórmistrza w szczecińskiej Operze i Operetce, współpracował z Teatrem Lalek PLECIUGA, prowadził zajęcia z emisji głosu i fonetyki pastoralnej w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

W latach 90. założył Chór Dziecięcy Politechniki Szczecińskiej Don-Diri-Don i Chór Chłopięco-Męski TVP-Szczecin Pueri Cantores. Uczestniczył w festiwalach, konkursach i kongresach muzycznych w Europie, a także w USA, Kanadzie, na Wyspach Bahama, w Chinach, Brazylii, Wenezueli, w Indiach, Malezji, Singapurze, Hong-Kongu, w Australii, Japonii, emiratach Arabskich, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

W latach 1991-2010 był zatrudniony w AM w Poznaniu - Filia w Szczecinie, pełnił funkcję dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej (2004-2010). Jest powoływany przez Centralną Komisję ds. stopni i tytułów naukowych w charakterze recenzenta habilitacji i profesur.
W 2013 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał nominację na kadencję 2014/2017 do pełnienia funkcji doradcy metodycznego. W 2013 roku został wybrany Prezesem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Polsce na kadencję 2013/2017.

3 listopada 2011 otrzymał akt nominacji profesora sztuk muzycznych przyznany przez Prezydenta RP.  Jest dyrektorem prywatnych szkół muzycznych Leonarda Piwoni w Szczecinie. Od 2014 Roku jest członkiem Prezydenckiej Rady ds. Kultury przy prezydencie Szczecina. W 2015 roku prof. Dariusz Dyczewski został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do Rady do spraw Szkolnictwa Artystycznego.

(szymw)

Na zdj.: Prof. Dyczewskiego wybrano niemal jednogłośnie

 

Komentarze

ewa35
wazne ,że człowiek ze Szczecina
2016-03-09 19:14:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy