wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > W Szczecinie ogólnopolska konferencja o dronach

W Szczecinie ogólnopolska konferencja o dronach

W Szczecinie ogólnopolska konferencja o dronach
Data publikacji: 2019-12-10 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 784 432314

Bezzałogowe systemy powietrzne. Systemy antydronowe i audyt bezpieczeństwa "z zastosowaniem poszerzonej rzeczywistości dla ochrony infrastruktury przemysłowej  i obronnej" - to hasła wtorkowej (10 grudnia) ogólnopolskiej konferencji w Hotelu Park w Szczecinie.

Organizatorem spotkanie jest w think tank Nobilis Media, a spotkanie odbędzie się w ramach platformy Security Forum Szczecin. Konferencja organizowana jest we współpracy i pod patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu , gdzie stacjonują amerykańskie drony MQ-9 Reaper z 52. Grupy Ekspedycyjnej Amerykańskich Sił Powietrznych. Monitorują one bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej. Prelegentami będą m.in. płk Clayton Sanders, dowódca tej Grupy i dowódca 12 Bazy BSP płk Łukasz Andrzejewski.

"Wśród prelegentów będą również przedstawiciele polskiej spółki Advanced Protection Systems (APS), która  jest jedną z najważniejszych firm na świecie jeśli chodzi o technologie wykrywania dronów" - informuje organizator spotkania. "Swoje rozwiązanie sprzedali już m.in. służbom z kilku państw, wojskom NATO oraz Avinorowi, operatorowi kilkudziesięciu lotnisk w Norwegii". O swoich doświadczeniach z wykorzystaniem  BSP  do inspekcji łopat farm wiatrowych będą również mówili przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej. 

Celem konferencji jest nabycie wiedzy i umiejętności zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, a także racjonalnego funkcjonowania podczas tych sytuacji i likwidowania ich następstw. 

(isz)

Na zdjęciu: Podczas poprzedniej - czerwcowej - konferencji w Szczecinie.

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Pomyłka
Poprzednia konferencja była w październiku, a nie w czerwcu. Proszę nie wprowadzać w błąd.
2019-12-10 15:43:48
Mirek
:-)
2019-12-10 09:27:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie