poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Nauka > W Szczecinie o finansach edukacji

W Szczecinie o finansach edukacji

W Szczecinie o finansach edukacji
Data publikacji: 2016-03-29 08:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1576 126081

Czy gimnazja pozostaną? Jeszcze nie wiadomo. Na temat reformy oświaty w całej Polsce toczą się regionalne debaty. Jedna z nich odbędzie się w Szczecinie 6 kwietnia.

Wojewódzkie debaty oświatowe wystartowały 14 marca. Dotychczas odbyły się we Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu i Siedlcach. Przez trzy miesiące przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej będą spotykali się we wszystkich regionach kraju dyskutując na temat zmian w edukacji. Spotkania noszą nazwę „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”. Wszyscy zainteresowani przyszłością edukacji, powinni zapisać się do udziału w debacie przez stronę: debataoswiatowa.men.gov.pl. Są tam też informacje o spotkaniach w regionach i pracach grup eksperckich.

Zdaniem minister edukacji Anny Zalewskiej obecny system edukacji musi być zmieniony. Podkreśla ona jednak, że zmiany powinny być poprzedzone wspólnymi rozmowami.

- MEN zaplanował 16 debat wojewódzkich. Mają one cztery tematy przewodnie: szkolnictwo specjalne, kształcenie zawodowe, finansowanie edukacji oraz bezpieczeństwo. Naszą intencją jest, aby zaproponowana problematyka była jedynie punktem wyjścia. Dlatego też do udziału w debatach zapraszamy nie tylko samorządowców i nauczycieli, ale też uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych. Jedną z nich zaplanowaliśmy w stolicy Pomorza Zachodniego - powiedział nam Łukasz Trawiński z biura prasowego MEN.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 29.03

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie