czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Policach negocjują cięcia

W Policach negocjują cięcia

W Policach negocjują cięcia
Data publikacji: 2016-03-21 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1944 124392

Półtora miliona złotych rocznie chce zaoszczędzić polickie starostwo dzięki zmianom w oświacie. Najwięcej mają stracić nauczyciele z MOW w Trzebieży - i oni głośno protestują. Zarząd powiatu tłumaczy, że na razie to tylko projekt, który zainteresowanym był tendencyjnie przedstawiony.

- Ja nie twierdzę, że dokument został zmieniony - mówi wicestarosta Paweł Mirowski (PiS). - Chodzi o sposób, w jaki go przedstawiono. Z naszej strony projekt był poprawnie konsultowany. Zamierzaliśmy wyjść z wypracowanym rozwiązaniem, przedstawiliśmy go na spotkaniu z dyrektorami i związkami zawodowymi. Przedstawiliśmy projekt, podkreślamy to. Ale jeśli ktoś to pokazuje ludziom i mówi, że to już chcą wprowadzić, tu chcą wam zabrać pieniądze, bez tego słowa „projekt”, to nie dziwmy się, że ludzie przyjmują to jako już gotowe rozwiązanie. A tak nie jest.

Projekt wywołał protest pracowników Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. To oni mają stracić najwięcej. Ich dodatki za warunki pracy miałyby zostać zmniejszone średnio o 400 zł miesięcznie. Za to w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, polickim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz SOSW w Tanowie te dodatki nieco wzrosną. Najbardziej tym, którzy je mieli najniższe. Zarząd powiatu chce bowiem, aby zamiast stawki procentowej była jednakowa kwota dla danej placówki, niezależna od stopnia czy stażu.

- Cel zmian jest taki, żeby nauczycieli zmotywować do pracy i do dokształcania - mówi Beata Chmielewska, odpowiedzialny m.in. za oświatę członek zarządu powiatu („Gryf XXI”). - Ale docelowo są też oszczędności finansowe. Sumaryczna kwota to około 1,5 miliona złotych rocznie, chociaż ja nie przywiązywałabym się do tych liczb, ponieważ wszystko zależy od tego, ile z tego projektu uda nam się wdrożyć.©℗

(jps)

Więcej w "Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu

Komentarze

gość
A może Pani Golisowicz wdroży w powiatowych placówkach takie "oszczędności", jakie wdrożyła w Białej? Z pewnością nikt by nie protestował. Jeżeli jednak szuka oszczędności wszędzie tam, gdzie nie powinna, to nie jest to w porządku wobec nauczycieli. Lepiej niech Pani Golisowicz nigdzie nic nie wdraża.
2016-03-23 16:59:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie