sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Policach negocjują cięcia

W Policach negocjują cięcia

W Policach negocjują cięcia
Data publikacji: 2016-03-21 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1756 124392

Półtora miliona złotych rocznie chce zaoszczędzić polickie starostwo dzięki zmianom w oświacie. Najwięcej mają stracić nauczyciele z MOW w Trzebieży - i oni głośno protestują. Zarząd powiatu tłumaczy, że na razie to tylko projekt, który zainteresowanym był tendencyjnie przedstawiony.

- Ja nie twierdzę, że dokument został zmieniony - mówi wicestarosta Paweł Mirowski (PiS). - Chodzi o sposób, w jaki go przedstawiono. Z naszej strony projekt był poprawnie konsultowany. Zamierzaliśmy wyjść z wypracowanym rozwiązaniem, przedstawiliśmy go na spotkaniu z dyrektorami i związkami zawodowymi. Przedstawiliśmy projekt, podkreślamy to. Ale jeśli ktoś to pokazuje ludziom i mówi, że to już chcą wprowadzić, tu chcą wam zabrać pieniądze, bez tego słowa „projekt”, to nie dziwmy się, że ludzie przyjmują to jako już gotowe rozwiązanie. A tak nie jest.

Projekt wywołał protest pracowników Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. To oni mają stracić najwięcej. Ich dodatki za warunki pracy miałyby zostać zmniejszone średnio o 400 zł miesięcznie. Za to w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, polickim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz SOSW w Tanowie te dodatki nieco wzrosną. Najbardziej tym, którzy je mieli najniższe. Zarząd powiatu chce bowiem, aby zamiast stawki procentowej była jednakowa kwota dla danej placówki, niezależna od stopnia czy stażu.

- Cel zmian jest taki, żeby nauczycieli zmotywować do pracy i do dokształcania - mówi Beata Chmielewska, odpowiedzialny m.in. za oświatę członek zarządu powiatu („Gryf XXI”). - Ale docelowo są też oszczędności finansowe. Sumaryczna kwota to około 1,5 miliona złotych rocznie, chociaż ja nie przywiązywałabym się do tych liczb, ponieważ wszystko zależy od tego, ile z tego projektu uda nam się wdrożyć.©℗

(jps)

Więcej w "Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu

Komentarze

gość
A może Pani Golisowicz wdroży w powiatowych placówkach takie "oszczędności", jakie wdrożyła w Białej? Z pewnością nikt by nie protestował. Jeżeli jednak szuka oszczędności wszędzie tam, gdzie nie powinna, to nie jest to w porządku wobec nauczycieli. Lepiej niech Pani Golisowicz nigdzie nic nie wdraża.
2016-03-23 16:59:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie