Czwartek, 05 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński stawia na współpracę z biznesem

Data publikacji: 01 marca 2023 r. 12:38
Ostatnia aktualizacja: 01 marca 2023 r. 13:01
Uniwersytet Szczeciński stawia na współpracę z biznesem
Uniwersytet Szczeciński i Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Pomerania łączą siły. Fot. US  

Przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego i Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego Pomerania podpisali umowę o współpracy. Znalazły się w niej takie punkty jak wspólne projekty badawcze, konsultacje, a także praktyki zawodowe i staże dla studentów. Ponadto SPNT ma objąć patronatem nowy kierunek na uczelni. 

- Uniwersytet Szczeciński ma ludzi, ma infrastrukturę i potencjał oraz ogląd tego, co się na świecie dzieje. Zarówno w obszarze kształcenia studentów, praktyk zawodowych, a także projektów naukowo-badawczych, komercjalizacji wyników badań, dzięki czemu tworzy kierunki, które są teraz i będą w przyszłości potrzebne. Instytut Ekonomii i Finansów to miejsce, gdzie tego typu współprace trafiają na szczególnie podatny grunt - powiedział prof. Waldemar Tarczyński, Rektor US.

Podczas spotkania, na którym została podpisana umowa, rozmawiano o tym, że dobre miejsce pracy to nie tylko Poznań, Wrocław czy Warszawa. Takim miejscem ma być także Szczecin, a współpraca US i Pomeranii ma się do tego przyczynić. 

- Szczeciński Parki Naukowo-Technologiczny jest jedną z części otoczenia wsparcia biznesu, która pełni rolę przedostatniego etapu wyjścia firmy na rynek. Zajmujemy się praktycznym wsparciem już od poziomu szkoły średniej, ponieważ współpracujemy ze współtworzonym przez nas Technikum Technologii Cyfrowych. Liczę na to, że podpisana dziś współpraca pomiędzy Technoparkiem i Uniwersytetem Szczecińskim, przełoży się na bardzo konkretne działania oraz zatrzyma młode osoby w Szczecinie, które tu będą mogły pracować i zakładać własne biznesy – mówił Andrzej Feterowski, prezes SPNT. 

Więcej na ten temat w „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 2.03.2023 r.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

1,2,3
2023-03-02 18:44:42
niech próbują .Nawet jak kasę przejedzą to i tak warto !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA