niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Uniwersytet Szczeciński nagrodzony na Gali Laurów Uniwersyteckich w Poznaniu

Uniwersytet Szczeciński nagrodzony na Gali Laurów Uniwersyteckich w Poznaniu

Uniwersytet Szczeciński nagrodzony na Gali Laurów Uniwersyteckich w Poznaniu
Data publikacji: 2019-12-03 17:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 743 431027

Uniwersytet Szczeciński podczas Gali Laurów Uniwersyteckich 2019, która odbyła się w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, został nagrodzony w dwóch kategoriach: Najlepszy Projekt Naukowy i Uniwersytecki Projekt Dydaktyczny. Ta gala to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Forum Uniwersytetów Polskich, podczas których nagradza się najlepsze i najbardziej kreatywne pomysły realizowane przez środowisko studenckie.

"Matematyka w obiektywie" to najlepszy projekt naukowy. Ma formułę konkursu fotograficznego. Jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego „Mathematics in Focus”. Po raz pierwszy konkurs odbył się w roku 2010. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

Doceniono także projekt dydaktyczny pod hasłem "Akcja Ewaluacja". Odbywał się na wszystkich wydziałach US i w domach studenckich US. W wydarzeniu wzięło udział cztery tysiące studentów. Efektem było sporządzenie sprawozdań z oceny dziekanatów, działu spraw studenckich, funkcjonowania administracji domów studenckich. Wyniki otrzymanych badań przedstawiono władzom rektorskim, które zapowiedziały podjęcie działań ulepszających komunikację pomiędzy poszczególnymi dziekanatami a studentami oraz wpłynęły na zmianę godzin pracy administracji akademików. Ewaluacja wpłynęła również na utworzeniu Działów Obsługi Studentów w nowej strukturze uczelni.

(as)

Fot. Jagoda Haloszka/Życie Uniwersyteckie

Na zdjęciu: Magdalena Koziara, przewodnicząca Samorządu Studenckiego US, ze statuetką zdobytą w kategorii Uniwersytecki Projekt Dydaktyczny.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie